Sprawdź, jaką kawę możesz kupić w prezencie właścicielowi ekspresu na kapsułki

Jak najszybciej zrobić dobrą kawę? Nie trzeba iść do kawiarni, żeby rozkoszować się smakiem kaw tradycyjnych i smakowych albo żeby wypić kawę mleczną. Można wykorzystać do tego celu ekspres ciśnieniowy na kapsułki. Dla osoby, która już go ma, dobrym pomysłem na prezent będzie zestaw kaw w takich opakowaniach. Jak go wybrać?

Jak działa ekspres kapsułkowy?

Ekspres do kawy został wynaleziony jeszcze w XIX wieku, ale od tego czasu zmienił się całkowicie. Przede wszystkim zminimalizowano go i dopracowano metodę parzenia kawy. Sekretem znakomicie przyrządzonego napoju jest połączenie wody o odpowiedniej temperaturze, odpowiedniego ciśnienia i wysokiej jakości kawy.

Taki napar można przygotować z wykorzystaniem ekspresu kapsułkowego, takiego jak na przykład ekspres ciśnieniowy Krups z NESCAFÉ? Dolce Gusto?. Do grupy ekspresów tej marki zalicza się ekspresy kapsułkowe wysokociśnieniowe, które przygotowują aromatyczną, esencjonalną kawę pod ciśnieniem do 15 barów. Sprawia to, że z mielonych ziaren kawy wydobywa się wszystko to, co najlepsze. Ekspres ciśnieniowy Krups dzięki wysokiemu ciśnieniu oraz specjalnie przygotowanym kapsułkom pozwala na przygotowanie kawy takiej jak cappuccino czy latte macchiato.

Kapsułka pełna znakomitej kawy

Obecnie stosowane są innowacyjne technologie pozwalające na projektowanie i wytwarzanie specjalnych kapsułek z kawą, wykorzystywanych w ekspresach. Kapsułki te automatycznie regulują wysokość potrzebnego ciśnienia, dlatego przy ich użyciu można zarówno przygotować intensywne, pełne aromatu espresso, na miarę włoskiej kawiarni, jak i lekkie, trójwarstwowe latte macchiato. Za każdym razem ekspres kapsułkowy pozwala na zaserwowanie perfekcyjnej kawy jak z kawiarni.

Świeżo zmielona kawa wysokiej jakości ? zwykle arabica lub robusta ? trafia do kapsułki, którą zamyka się hermetycznie. Kapsułka chroni zmieloną kawę przed dostępem powietrza, światła oraz wilgoci. Dzięki temu producenci gwarantują świeżość i aromat, jakim powinna się charakteryzować kawa. Rodzaje dostępnych kapsułek sprawiają, że zawsze można wybrać dla siebie odpowiedni zestaw albo sprezentować odpowiednie kapsułki komuś bliskiemu.

Kapsułkowa kawa ? rodzaje dostępnych kaw

Producenci kaw i ekspresów kapsułkowych zamknęli w niewielkich kapsułkach najwyższej jakości kawę. Pozwala to na delektowanie się ulubionym napojem w domowym zaciszu lub w biurze. Wbrew pozorom kawa nie musi być wyłącznie czarna. W przypadku NESCAFÉ? Dolce Gusto? ma ona wiele wariantów smakowych ? prawie 30. Potrzebna ci smakowa kawa? Rodzaje kapsułek kawowych możesz dopasować do swoich oczekiwań. Wśród nich wyróżnia się kapsułki do przygotowania intensywnego espresso, aromatycznego lungo, cappuccino z kremową pianką i latte macchiato.

Kawa w kapsułkach będzie znakomitym pomysłem na prezent, jeśli tylko wiemy, jakiej marki ekspres ciśnieniowy ma obdarowywana osoba. Wówczas podarunek w postaci zestawu kapsułek z wysokiej jakości kawą na pewno sprawi poranną przyjemność.