Objawy ciąży

objawy ciążyBrak miesiączki – nie wpadaj w panikę! Ciąża to z całą pewnością najbardziej intensywny okres w którym każda przyszła mama musi wykazać dużo odwagi oraz poświęcenia.
Jakie są pierwsze symptomy ciąży?

Musimy pamiętać , że pierwsze objawy stanu błogosławionego mogą być bardzo zróżnicowane ? wszystko jest zależne od usposobienia danego organizmu a także cech stricte indywidualnych.

Brak miesiączki nie zawsze oznacza zapłodnienie, jeśli jednak się pojawi , należy natychmiast udać się do lekarza. Poza powyższym objawem, do głosu dochodzą mniej swoiste symptomy, które jednak jeśli pojawiają się w tym samym okresie, to mówią dość jednoznacznie . Są to wszelkiego typu nudności, często pojawiają się również wymioty, bóle brzucha, uczucie wypełnienia i nacisku na pęcherz moczowy i bardzo często zgaga. Wiele pań odczuwa też rozdrażnienie, brak apetytu lub nadmierny apetyt.

W żadnym wypadku nie wolno ignorować takich objawów , po których wystąpieniu trzeba koniecznie udać się do ginekologa ? jest duże prawdopodobieństwo, że kobieta w niedalekiej przyszłości zostanie matką.

Pierwsze objawy wskazujące na to, że kobieta w najbliższym czasie zostanie matką , nie są jednoznaczne ? symptomy takie pojawiają się też w wielu innych sytuacjach, na przykład chorobach . Właśnie dlatego tak bardzo istotny jest szybki kontakt ze specjalistą. Powinnyśmy to zrobić właśnie wtedy, kiedy wykonałyśmy test ciążowy? koniecznie musimy pamiętać, że jego wynik nie daje całkowitej pewności.

Innym symptomem wczesnej ciąży jest dla przykładu nadmierna wrażliwość piersi, lub brak miesiączki. Oprócz tego pojawiają się różnego typu nudności, często towarzyszą im też wymioty. W momencie zajścia w ciążę, kobieta zaczyna odczuwać dziwne potrzeby jeśli chodzi o odżywianie ? zaczyna się klasyczne ?mieszanie? smaków a także spożywanie posiłków o nieregularnych porach. Kolejnym objawem zajścia w ciążę, niekoniecznie odczuwanym przez same panie, a na pewno przez ich partnerów, jest rzecz jasna rozdrażnienie oraz huśtawka nastrojów. Koniecznie trzeba pamiętać , że powyższe objawy pojawiające się w jednym momencie, prawdopodobnie oznaczają jedno ? ciążę.

źródło: http://www.twojamedycyna.pl/zgaga-w-ciazy/

fot. Joe Szilagyi źródło: flickr.com