Subtelny cut crease na co dzień

Stosowanie technik makijażu wykorzystywanego na pokazach przez profesjonalistów bywa kłopotliwe.

Jeśli podoba Ci się najmocniejszy ostatnimi czasy cut crease, jednak nie czujesz się pewnie w wyraźnych graficznych makijażach, wykorzystaj nasza propozycję na co dzień.

Do wykonania tego makijażu potrzebne Ci będą:

  • Baza pod cienie;
  • Matowy beżowy cień wyrównujący koloryt powieki;
  • Czarny eyeliner w pędzelku lub żelowej formule;
  • Biała matowa kredka
  • Pogrubiająco-wydłużający tusz do rzęs.

Makijaż krok po kroku:

cut crease

Przygotuj odpowiednią bazę: Makijaż rozpocznij od pokreślenia brwi, które będą stanowić ramę dla oka oraz wyznacznik długości kreski wykonanej eyelinerem. Podkreślone brwi ułatwiają makijaż, ponieważ wyciągają do przodu naturalne rysy twarzy.

Beżowy cień ? Twój przyjaciel w dziennym makijażu: Każdy makijaż zaczynaj od wyrównania koloru na powiekach, nawet jeśli nie planujesz nakładać kolorowych cieni na powiekę. Makijaż dzienny koncentruje się na uzyskaniu świeżości i odmłodzeniu twarzy, a więc koniecznością jest pozbycie się przebarwień i żyłek. Wybieraj cienie matowe, które nie odbijają światła i są bardzo dobrze napigmentowane.

Zacznij od końca: Rysowanie kreski rozpocznij od wyznaczenia jaskółki. Jaskółka powinna być przedłużeniem powieki dolnej, tak aby unosiła oko do góry. Jeśli jesteś osobą początkującą, z pewnością łatwiej będzie Ci wykorzystać eyeliner żelowy. Wymaga on jednak posiadania dodatkowych pędzelków, dlatego jeśli ich nie posiadasz, wybierz gotowy produkt z precyzyjną końcówką.

Kształt kreski: Kreska powinna ciągnąć się na całej długości linii rzęs, aż do wewnętrznego kącika. Postaraj się, aby nie była zbyt gruba ? zwłaszcza, jeśli jesteś posiadaczką opadającej powieki.

Połączenie idealne: Połącz kreskę z jaskółką w taki sposób, aby nie było widać prześwitów. Wykonuj ruchy krótkie i precyzyjne.

Biały akcent o ostrych krawędziach: Białą kredką narysuj linię symetryczną do czarnej kreski, która będzie bezpośrednio się z nią stykała. Linia powinna być wyraźnie cieńsza od czarnej kreski ? stanowi jej podkreślenie.

Linia wodna otworzy oko: Nie zapomnij o zaznaczeniu na biało linii wodnej. Ten trik stosują gwiazdy niemal w każdym makijażu.

Tusz i już: Ostatnim etapem jest wytuszowanie rzęs oraz doklejenie sztucznych kępek lub całego paska rzęs syntetycznych.