Makijaż dla kobiet kochających czerwień

Masz ochotę na czerwone włosy, ale nie wiesz jaki makijaż będzie dla Ciebie odpowiedni? Skorzystaj z naszej propozycji delikatnego dziennego makijażu, który podkreśli włosy, ale nie pozwoli im zostać jedynym bohaterem.

Do wykonania makijażu potrzebne Ci będą:

  • Baza pod cienie lub sprawdzony korektor i puder sypki;
  • Beżowy mattowy cień;
  • Brzoskwiniowy cień matowy do wykonturowania oka;
  • Czekoladowy cień matowy;
  • Czarny eyeliner;
  • Ulubiona czerwona pomadka.
Makijaż krok po kroku:

Makijaż dla kobiet kochających czerwieńPrzygotowanie powieki: Na powiekę nałóż sprawdzoną bazę pod cienie. Dzięki temu zabiegowi zabezpieczysz makijaż przed migrowaniem w ciągu dnia i rolowaniem się cieni na oczach.

Wyrównaj koloryt: Wyrównanie koloru powieki przy intensywnym odcieniu włosów jest bardzo ważne. Zbyt duża ilość żyłek lub zasinień sprawi, że oko będzie wyglądało na zmęczone lub schorowane. Matowy beżowy cień o dobrej pigmentacji zagruntuje bazę i nada jednolitą powłokę na powiece. Beżowy cień pomaga także łatwiej rozcierać cienie nakładane w załamaniu powieki lub zewnętrznym kąciku.

Obowiązkowe załamanie powieki: Nie ma dobrego makijażu bez konturowania oka. Dzisiejsze konturowanie jest delikatne, lecz mimo wszystko nada trójwymiarowości spojrzeniu. Brzoskwiniowy cień nałóż w samo załamanie, rozetrzyj ku górze i dodaj jego niewielką ilość w zewnętrznym kąciku.

Idealna kreska: Umiejętność rysowania kreski przychodzi z czasem, warto jest wiec ją praktykować. Cienka kreska z delikatną jaskółką nada elegancji w spojrzeniu i podkreśli dość jasny makijaż oka. Kreska wzdłuż linii rzęs pozwoli je optycznie zagęści i zamaskuje miejsce doklejenia sztucznych.

Ostatni akcent: Ostatnim etapem w makijażu oka jest delikatne pogłębienie załamania i zewnętrznego kącika czekoladowym cieniem. Użyj precyzyjnego pędzelka i połącz kreskę z miękką linią w samym załamaniu powieki. Nie zapomnij o podkreśleniu dolnej powieki delikatną smugą koloru tuż przy linii rzęs oraz ich wytuszowaniu.

Czerwone usta: Do tak subtelnego makijażu oka najlepiej sprawdzi się wyrazista pomadka. Do czerwonych włosów najlepiej sprawdzi się pomadka w odcieniu czerwonym lub czekoladowym.