Warkocz z pasemkami – modne fryzury

modne fryzury

Warkocz przy odrobinie pomysłowości może być bardzo oryginalnym uczesaniem. Dowodem na to jest nasza dzisiejsza propozycja. Zwykły warkocz podkreślony jest przez dwa otaczające go szerokie pasma. Nasza fryzura wykorzystuje też efekt niespodzianki. Z przodu cała fryzura wygląda zupełnie zwyczajnie. Tył zaś prezentuje się zupełnie niecodziennie. Te modne fryzury świetnie nadają się do pracy. Nie potrzeba też zbyt wiele czasu i dodatkowych zabiegów, aby je zrobić.

włosy długie
Krok 1.
Włosy starannie rozczesujemy, a tył dzielimy na trzy sekcje. Środkowa sekcja musi być najszersza. Z niej bowiem będziemy wyplatać warkocze. Włosy długie po bokach mogą być znacznie węższe. Powinny opadać na policzki.

Krok 2.
Zaczynamy pleść odwrócony warkocz francuski. Pleciemy go jak tradycyjny warkocz dobierany. Kolejne pasemka przeplatamy jednak nie nad sobą, ale pod sobą. W ten sposób splatamy wszystkie włosy długie i kończymy przy pomocy małej gumki.
warkocz

Krok 3.
Wydzielamy wąskie pasemka z prawej części włosów, które wcześniej pozostawiłyśmy luzem. Okręcamy je delikatnie wokół końcówki warkocza i zabezpieczamy za pomocą dużej spinki.

Krok 4.
Teraz bierzemy pasemko z lewej strony i okręcamy wokół końcówki warkocza.

fryzura
Krok 5.
Kolejne pasma naprzemiennie okręcamy wokół kucyka. Gdy skończymy, możemy usunąć dużą spinkę. Koniec fryzury związujemy ulubioną gumką do włosów. Modne fryzury świetnie prezentują się z kolorowymi, bądź błyszczącymi gumkami.

Krok 6.
Na sam koniec możemy spryskać fryzurę lakierem do włosów. Polecamy także nabłyszczacz na sam warkocz. Uwypukli to fantastycznie skręty włosów.

modne fryzury