Warkoczyk oplatany

Warkoczyk oplatanyMamy dla was kolejną propozycję romantycznej i prostej fryzury. Do tego jest ona dość nietypowa. Jest to cienki warkoczyk oplatany wokół końskiego ogona. Jest to świetny pomysł na modne fryzury imprezowe. Pasuje też świetnie do specjalnych okazji, np: uroczystej kolacji. Jest to fryzura bardzo uniwersalna. Zobaczmy więc, jak ją wykonać.

warkocz

Krok 1.

Włosy rozczesujemy i robimy wyraźny przedziałek na środku głowy. To bardzo ważne, aby włosy były gładkie. Łatwiej nam będzie bowiem pleść warkoczyk. Również na późniejszym etapie łatwiej  będzie oplatać warkocz wokół pozostałych kosmyków. Do tej fryzury potrzebne są proste włosy, dlatego dobrze jest mieć taki sprzęt jak prostownica do włosów.

proste włosy

Krok 2.

Nasz warkocz będzie się zaczynał nad czołem. Od przedziałku wydzielamy trzy długie pasma włosów. Pamiętajmy, aby pasma były jak najwęższe. Taki wąziutki warkoczyk łatwiej nam będzie oplatać wokół kucyka. Aby włosy były bardziej elastyczne przyda się pianka do włosów.

Krok 3.

Gdy warkoczyk będzie już gotowy wiążemy go za pomocą cienkiej gumki do włosów. Powinna być ona przezroczysta, bądź w kolorze włosów.

Krok 4.

Wszystkie luźne włosy zbieramy i przerzucamy na prawie ramię. Wokół nich okręcamy niezbyt ciasno warkocz. Warto zauważyć, że w tym sezonie modne fryzury są robione na bok.

modne fryzury

Krok 5.

W miejscu, w którym kończy się warkocz zawiązujemy gumkę. Może być ona dość szeroka, aby lepiej ukryła koniec warkocza. Jeżeli martwimy się o trwałość fryzury możemy wpiąć w warkoczyk kilka kolorowych wsuwek. Sprawdzi się także mocny lakier do włosów. I już jesteśmy całkowicie gotowe do wyjścia.