Wieczorowy glam

Makijaż wieczorowy ma wiele odsłon. W zależności od okazji, można postawić na bardziej szalone kolory lub sprawdzone i eleganckie brązy, które podkreślają urodę i nie przyćmiewają wybranej kreacji. Makijaż w odcieniach brązu i złota można wykorzystać przy każdym kolorze tęczówki, pamiętając jedynie, aby odcienie produktów były zgodne z typem urody.

Do wykonania makijażu ze zdjęcia potrzebne Ci będą:

  • Ulubiona baza pod cienie lub zastygający korektor i puder;
  • Beżowy cień do wyrównania koloru powieki;
  • Srebrny cień o wykończeniu satynowym i cień rozświetlający w kolorze złota;
  • Matowy średni i czekoladowy brąz;
  • Czarny eyeliner;
  • Tusz o rzęs lub opcjonalnie pasek rzęs syntetycznych.

Makijaż krok po kroku:

Makijaż wieczorowy

Przygotowanie powieki i nadanie oku odpowiedniego kształtu: Powieka przed wykonaniem makijażu powinna być odpowiednio przygotowana. Nałóż bazę lub korektor i przypudruj lepką warstwę. Dla wyrównania koloru na powiece oraz ułatwienia dalszego rozcierania cieni wykorzystaj mocno napigmentowany, beżowy kolor. W załamaniu powieki użyj średniego brązu, rozcierając cień ku górze (pozwoli to otworzyć i powiększyć oko oraz nada mu charakterystycznej głębi).

Przyciemnij swoje kąciki: Przyciemnienie wewnętrznego i zewnętrznego kącika jednocześnie nadaje iście wieczorowego charakteru oraz koncentruje spojrzenie innych na środku powieki. Ciemny czekoladowy cień o matowym wykończeniu idealnie wycieniuje oko w kształt migdała.

Srebro na ruchomej powiece: Dla zbilansowania kolorów nałóż na powiekę ruchomą satynowy, srebrny odcień. Cień będzie podstawą dla następnego koloru i pomoże mu zachować dość neutralną kolorystykę.

Złoto na pierwszym planie: Ruchami wklepującymi nanieś mocno iskrzący złoty cień na środek ruchomej powieki, pokrywając srebrną warstwę makijażu. Im delikatniej będziesz obchodzić się z cieniem, tym lepszą uzyskasz pigmentację. Pamiętaj o precyzyjnych ruchach aby nie uszkodzić reszty makijażu.

Obowiązkowa kreska: Wieczorowy makijaż bez kreski to nie makijaż. Użyj ulubionego eyelinera i narysuj ulubioną linię wzdłuż rzęs, lekko wywijając koniec przy zewnętrznym kąciku. Nie zapomnij o wyraźnym podkreśleniu dolnej powieki tym samym produktem.

Makijaż wieczorowyZalotne spojrzenie: Jeśli Twoje rzęsy są piękne z natury, wytuszuj je. Dla wzmocnienia efektu możesz zdecydować się na przyklejenie paska sztucznych rzęs.

 

Jakie T-shirty damskie warto mieć w swojej szafie?