Jak pozbyć się worków pod oczami? Poznaj skuteczne sposoby

Nikt nie lubi gdy wygląd skóry sugeruje starość i zmęczenie. Niektóre oznaki są prawie niezauważalne dla osób z zewnątrz, ale są kwestie, które z daleka sugerują, że dana osoba zarwała noc, nie wyspała się, albo dodają jej minimum pięć lat do metryki. Jedną z nich są worki pod oczami. Sprawiają, że wyglądamy starzej, sugerują zmęczenie i osłabiają pewność siebie. Dziś sprawdzimy jak pozbyć się worków pod oczami, czy istnieją sprawdzone domowe sposoby i co może powodować worki w okolicy oczu.

Worki pod oczami – czym są i dlaczego się pojawiają?

Zacznijmy od tego, czym są worki pod oczami. Zazwyczaj pojawiają się wraz z utratą jędrności skóry, choć to nie jedyna przyczyna. Są obrzękami powstałymi na skutek zaburzenia przepływu limfy i jej nadmiernego gromadzenia się wokół oczu. Ich widoczność wzrasta szczególnie rano, pod dolnymi powiekami z czasem jednak w ciągu dnia mogą zanikać.

Do powstawania worków pod oczami przyczynia się przede wszystkim wiek, ale jest też wiele czynników, które pogarszają sprawę:

 • niezdrowy styl życia – picie alkoholu, palenie papierosów, używki,
 • zmęczenie organizmu i niewystarczająca ilość snu,
 • indywidualne predyspozycje – cienka skóra wokół oczu, głęboko osadzona gałka oczna, stan naczyń krwionośnych,
 • choroby – niedoczynność tarczycy, choroby serca i układu krążenia, cukrzyca, alergie,
 • spadek produkcji kolagenu,
 • ekspozycja na słońce.

Jak skutecznie pozbyć się worków pod oczami? Wyjaśniamy!

Domowe sposoby mogą jedynie zmniejszyć widoczność worków pod oczami lub zniwelować je na krótki czas. Jeśli chcemy, aby worki pod oczami zniknęły na dłużej, warto zdecydować się na profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej. Velvet Clinic ma w swojej ofercie następujące skuteczne zabiegi na worki pod oczami:

 • redukcja worków pod oczami – zabieg, w czasie którego w okolicy dolnej powieki wstrzykiwany jest roztwór zawierający kwas hialuronowy. Żel wypełnia wolne przestrzenie, poprawia elastyczność skóry, nawilża i pomaga uniknąć powstawania worków pod oczami na około rok.
 • Dermapen – ten zabieg pomagający zmniejszyć widoczność worków polega na nakłuwaniu okolic oczu. Ma to pobudzić krążenie krwi, zdolności regeneracyjne i powstrzymać proces starzenia. Ma też na celu pobudzenie przepływu limfy dzięki czemu pozbywamy się ważniejszej przyczyny worków pod oczami.
 • Laser frakcyjny CO2 – tajna broń, którą kocha medycyna estetyczna. Naświetlanie laserem powoduje powstawanie mikrouszkodzeń w skórze, a to zmusza nasz organizm to wzmożonej regeneracji skóry i poprawy krążenia. Poprawia się także przepływ limfy i przepływ krwi dzięki czemu skóra staje się elastyczniejsza.

Domowe sposoby na worki pod oczami

Poza profesjonalnymi zabiegami warto praktykować domowe sposoby wspomagające kondycję skóry, a tym samym przyczyniające się do redukcji worków wokół oczu, lub zatrzymujące powstawanie worków:

 • zimne kompresy lub kostki lodu wokół oczu,
 • okłady z torebek herbaty, świetnie sprawdzą się zwłaszcza te z zielonej herbaty,
 • odpowiednia pielęgnacja skóry – warto sięgnąć po produkty z kwasem hialuronowym i składnikami aktywnymi mającymi działanie chłodzące,
 • maseczka z plasterków ogórka, która odświeża skórę wokół oczu i ma działanie łagodzące,
 • delikatny masaż opuszkami palców w okolicach oczu pomagający zmniejszyć opuchliznę.

Walka z workami pod oczami – podsumowanie

Musimy pamiętać, że nasz styl życia i codzienne przyzwyczajenia mają wpływ na nasz stan, a tym samym wygląd skóry. Odpowiednia dieta (bogata w witaminy, kolagen i kwas hialuronowy), zdrowe nawyki i prawidłowa i regularna pielęgnacja spowolnią procesy starzenia i pomogą zmniejszyć opuchliznę, a tym samym zlikwidują lub zmniejszą problem worków pod oczami.

Jeśli natomiast opuchnięte oczy i utrzymujące się worki wokół oczu stanowią dla nas dyskomfort warto rozważyć ofertę Velvet Clinic i odzyskać piękny i zdrowy wygląd, a tym samym poprawić swoje samopoczucie.


Materiał zewnętrzny