Wszystko co musisz wiedzieć o lipsukcji

liposukcjaŁadna i wymodelowana sylwetka jest kluczem do pewności siebie i celem da wielu ludzi, celem jej uzyskania część osób decyduje się na procedury medyczne. Liposukcja to zabieg medyczny, który ma na celu odsysanie tłuszczu i modelowanie sylwetki. Jest to jednak procedura chirurgiczna, która nie jest przeznaczona dla każdego i ja każdy zabieg niesie za sobą pewne ryzyko. Sprawdź, co należy wiedzieć o odsysaniu tłuszczu i dla kogo przeznaczony jest ten zabieg.

  • Zabieg liposukcji daje najlepsze efekty ludziom młodym, o prawidłowej wadze.
  • Zabieg trwa od 1 do 3 godzin i wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym.
  • Rekonwalescencja po zabiegu jest złożona, jednak wysiłek fizyczny można zacząć po 3-4 tygodniach.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, liposukcja nie jest przeznaczona dla osób, które mają dużą nadwagę. Sama procedura daje najlepsze efekt u osób, które mają prawidłową wagę, jednak ich tkanka tłuszczowa gromadzi się w jednym miejscu, co sprawia, że nie chce ustąpić pomimo diety i aktywności fizycznej. Liposukcja daje największe efekty u osób młodych, których skóra jest bardziej elastyczna. Pozwala to na szybkie gojenie się po zabiegu. Warto również zaznaczyć, żę odsysanie tłuszczu daje trwałe efekty jeżeli utrzymana jest potem odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna. Pamiętaj, że ta procedura medyczna to modelowanie sylwetki, a nie sposób na odchudzanie.

Sam zabieg trwa od 1 do 3 godzin i wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, sprawia to,  że pacjent nie czuje bólu, a sam zabieg przebiega bezproblemowo. Liposukcja polega na wykonaniu kilku nacięć, przez które chirurg wprowadza kaniulę, rozbija komórki tłuszczowe, a następnie je odsysa. Po zakończeniu zabiegu nacięcia są zszywane.

Koniecznie należy pamiętać, że liposukcja, jak każdy inny zabieg medyczny, wymaga pewnej rekonwalescencji. Zazwyczaj lekarz zaleca niezwłoczne wznowienie spacerów, co pozwala na uniknięcie powstawania zakrzepów w skórze. Część lekarzy przypisuje również środki przeciwbólowe. Spowodowane jest to tym, że część pacjentów odczuwa po zabiegu dyskomfort, a nawet lekki ból. Po zabiegu należy nosić ubranie uciskowe. Trwa to kilka tygodni i ma na celu wzmocnienie skóry oraz zmniejszenie elastyczności. Same szwy, które założone zostały na ranach, należy zdjąć po około 8 dniach. Pamiętaj, aby dokładnie stosować się do poleceń lekarza podczas powrotu do zdrowia, co pozwoli na uniknięcie komplikacji po procedurze.