Chirurgia plastyczna ? najczęściej wybierane zabiegi

zabiegiDawniej na zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej mogło pozwolić sobie niewiele osób. Zabiegom owym poddawali się zatem głównie ludzie bardzo zamożni oraz tak zwane ?gwiazdy?. Obecnie sytuacja wygląda nieco inaczej i teraz już niemal każdy może poddać się takiemu zabiegowi ? jeżeli ma on być przeprowadzony ze względów funkcjonalnych, zdrowotnych, często jest refundowany czy też całkowicie darmowy.
Powiększanie piersi

Właśnie z tym zabiegiem kojarzy się większości osób chirurgia plastyczna. Warto jednak pamiętać o tym, że na taki zabieg decydują się nie tylko te kobiety, które pragną zaspokoić swoją próżność, stać się jeszcze bardziej atrakcyjne. Piersi są kobiecym atrybutem i trudno wymagać od kobiety zaakceptowania faktu, iż jej piersi są tak małe, że nawet nie jest w stanie dobrać biustonosza, bo wszystkie są za duże. Jest to sytuacja, w której nie mówimy zatem o powiększeniu już dużych piersi, ale takich, które są wręcz niewidoczne. Dzięki temu zabiegowi kobieta może odzyskać wiarę w siebie i zacząć normalnie funkcjonować.

Oczywiście nie każda kobieta może  poddać się zabiegowi powiększenia piersi. Chirurgiczne powiększenie piersi jest poważną operacją, więc istnieje wiele przeciwwskazań do jej wykonania. Przede wszystkim kobietę dyskwalifikują takie choroby jak zaburzenia krzepliwości krwi, nadciśnienie czy cukrzyca. Powiększania piersi nie przeprowadza się u kobiet w ciąży. Zanim lekarz wyda zgodę na taką operację, musi przeprowadzić nie tylko szczegółowy wywiad, ale również badania. Sam zabieg trwa średnio dwie godziny, wykonuje się go w pełnym znieczuleniu. Rekonwalescencja trwa zazwyczaj około dwa tygodnie.

 Inne popularne zabiegi

Często wykonywane są zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej twarzy. Mowa tutaj o takich zabiegach jak lifting twarzy, korekcja uszu oraz nosa – często ze względów zdrowotnych. Chodzi tutaj głównie o wyprostowanie przegrody nosowej, bowiem krzywa przegroda może sprawiać trudności w oddychaniu. Ponadto często usuwa się tzw. garba, zmniejsza nozdrza czy ogólnie zmniejsza oraz prostuje się cały nos. Kobiety, zwłaszcza po ciąży i szybkim zrzuceniu dużej ilości kilogramów, mogą zdecydować się na taki zabieg jak plastyka brzucha.

fot. flickr com autor:Alexander Braun