Zacznij Nowy Rok z nowym kolorem włosów!

jasny blond

Niemal każda z kobiet lubi eksperymentować ze swoim wyglądem, kierując się chęcią przetestowania nowinek kosmetycznych, dlatego nie trzeba ich przekonywać, że początek roku to dobry pomysł na sprawienie sobie przyjemności w postaci koloryzacji. Dowiedz się, jakie kolory będą najmodniejsze w nadchodzącym sezonie!

Mimo że trudno oprzeć się pokusie wprowadzania zmian do naszego wyglądu, musimy zastanowić się nad tym, czy nowy kolor rzeczywiście będzie współgrał z odcieniem naszej karnacji i oprawy oczu. Najbezpieczniejszym i zarazem satysfakcjonującym rozwiązaniem tej kwestii będzie rozjaśnienie lub przyciemnienie tonu, który obecnie znajduje się na naszych pasmach. Marzące o koloryzacji blondynki mogą sięgnąć po ciemniejszą wersję tej barwy lub ożywić fryzurę dzięki jasnemu blondowi, np. od L?Oreal. Panie mające włosy w odcieniach brązu docenią z kolei głęboką czekoladę lub delikatne kasztanowe tony, natomiast rudzielce mogą wybierać między ognistą czerwienią a chłodną miedzią.

Pielęgnacja włosów farbowanych

Choć rozjaśnione włosy będą wymagały poświęcenia im więcej czasu niż przyciemnionym pasmom, w rzeczywistości pozwolą nam się optycznie odmłodzić i sprawią, że nasza twarz będzie wyglądała na świeżą i wypoczętą. Jeżeli jesteś w stanie znaleźć kilkanaście minut dziennie po to, by zapewnić swoim włosom odpowiednią ochronę po farbowaniu, możesz śmiało zdecydować się na jasny blond lub subtelny brąz.

Rozjaśniając włosy, musisz liczyć się z tym, że mogą one stać się bardziej narażone na przesuszenie, dlatego po każdym ich umyciu nawilżaj je odżywkami przeznaczonymi do kosmyków, które poddano koloryzacji. By nie obciążać skóry głowy, nakładaj tego typy produkty poniżej skalpu, mniej więcej od wysokości ucha. Możesz posłużyć się grzebieniem, by równomiernie nałożyć kosmetyk.

Wreszcie, zrezygnuj z intensywnej stylizacji na gorąco, zwłaszcza jeśli zdecydowałaś się na koloryzację w odcieniu jasny blond. Używając prostownicy czy lokówki częściej niż kilka razy w miesiącu, możesz poważnie uszkodzić pasma, naruszając ich strukturę. Lepszym pomysłem będzie stosowanie kosmetyków o właściwościach wygładzających lub nieszkodliwych papilotów.

Warto sprawdzić odżywki i szampony Goldwell (zobacz tu), polecane do stosowania w systematycznej pielęgnacji włosów blond i z pasemkami.

Odrostom mówimy nie!

Aby cieszyć się zadowalającym wyglądem przez cały czas, odwiedzaj fryzjera minimum co trzy tygodnie, by odświeżać kolor. Nie ma nic bardziej niechlujnego niż ciemne odrosty nieestetycznie kontrastujące z jasnym blondem, dlatego chcąc uniknąć modowej wpadki, zawsze pamiętaj o regularnej koloryzacji, która pozwoli ci zachować promienny look.