Żelazne brwi – ekstrawagancki trend w stylizacji

Kolczyki w brwiach nie są już szczytem ekstrawagancji ? na Instagramie pojawiły się zdjęcia brwi, które zostały starannie wystylizowane przy użyciu metalowych elementów. 

Najbardziej ekstrawaganckie stylizacje pochodzą od Milan Bauranov. Nowy, instagramowy trend jest pełen kreatywności, ale i odwagi oraz swoistego kunsztu. Praca z metalowymi elementami i klejem zastępującym kredkę do brwi to duże wyzwanie.

Zdjęcia opublikowane przez Milan stały się inspiracją dla innych. Metaliczny wygląd brwi nawiązuje do modernistycznego stylu. Artystyczny make up polega na wykorzystaniu rozmaitych materiałów, w tym między innymi zszywek.

Post udostępniony przez Milan Bauranov (@milan_bauranov)

Artyzm i nowoczesność

Technika wykonywania metalowych brwi polega na przyklejeniu metalowych elementów w taki sposób, aby kształtem przypominały naturalny kształt brwi. W praktyce to nie takie proste ułożyć geometryczne formy o niewielkim rozmiarze w taki sposób, aby podkreślały kształt brwi. W przeciwnym razie wyglądałyby niechlujnie i nie wyglądałyby tak imponująco.

Post udostępniony przez AOL (@aol)

Według wzoru

Do wykonania artystycznego makijażu brwi z metalowych elementów potrzebne są odpowiedni klej oraz pęseta i lustro. Warto przed zaaplikowaniem tych elementów ułożyć z nich wzór na kartce. Samodzielne wykonanie takiego makijażu jest niezwykle trudne. Dość kłopotliwe wydaje się też usuwanie poszczególnych elementów ? metalowe brwi wyglądają na bardzo solidne i stabilne. Przy niewłaściwym użyciu kleju można narobić sobie problemu w postaci uszkodzenia delikatnych brwi.

Metaliczne brwi w mniej ekstrawaganckiej wersji

Efekt metalicznego makijażu można uzyskać w znacznie prostszy sposób ? poprzez użycie metalicznego eelinera i specjalnych kamieni ozdobnych. Można także użyć po prostu kredki do brwi w ich naturalnym odcieniu porzucając myśl o niebezpiecznie wyglądającym trendzie z Instagrama. W końcu w naturalnym wyglądzie nie ma nic złego, tym bardziej że zawsze dobrze się prezentuje.