Zielona biżuteria przebojem zbliżającej się jesieni

zielona biżuteriaZieleń króluje od jakiegoś czasu w świecie mody. Zielone sukienki,szmaragdowe bluzeczki i spódniczki… Takie stylizacje były najpopularniejsze latem.

Jesienią zieleń nieco przygasa. Jednak nadal będzie bardzo ważnym elementem każdego modnego stroju. Można dobrać ciemnozieloną spódnicę lub stonowaną bluzkę. Jednak najbardziej stylowo będzie wyglądała zielona biżuteria połączona z ciemną czerwienią lub brązami.

Taki szmaragdowy dodatek podkreśli cała stylizację, będąc jednocześnie ozdobą kobiecej urody. Od jakiegoś czasu trendy modowe w biżuterii kochają naturalne kamienie połączone ze srebrem lub stalą szlachetną. Bransoletki z turkusami, wisiory z kaboszonem zoisytu, kolczyki z zielonego awenturynu, pierścionki z chalcedonem…. to jedne z najpiękniejszych okazów biżuterii jakie można wymarzyć.

Zielona biżuteria może zawierać również inne kamienie naturalne jak na przykład: kaboszon azurytu, szmaragdy, ametysty, agaty, chryzoprazy, amazonity, opale morskie, prehnity i wiele innych. Naturalne kamienie można zastąpić również ceramiką, szkłem lub fantazyjnie udrapowanym przez artystę materiałem.

Bardzo ciekawa biżuteria w kolorze zielonym powstaje również z połączenia zielonych sznurków i rzemyków. Warto pomyśleć o zakupie czegoś ładnego w zielonej tonacji. Nam oprócz szlachetnych i półszlachetnych, zielonych kamieni bardzo spodobała się biżuteria z zielonymi kryształami. Jest ona niewątpliwie dużo tańsza i nie nadszarpnie zanadto jesiennego budżetu.

Wychodząc naprzeciw najmodniejszym trendom, producent biżuterii srebrnej z kryształami, firma Spark przygotowała serię produktów, właśnie w kolorach zielonych.

zielona biżuteria

Jak twierdzą styliści firmy Spark zielona biżuteria to ?must have? nadchodzącego sezonu. Oglądając zdjęcia z ostatnich pokazów mody, trzeba przyznać, że wiele topowych stylizacji zawiera elementy zielone. Są to przede wszystkim paski, apaszki i torebki. Jednak biżuteria z dodatkiem zieleni również się pojawia i wygląda bardzo subtelnie. Naszym zdaniem dużo lepiej niż akcenty materiałowe.

Odcienie zieleni, tonacje, nasycenie barwy, to indywidualna decyzja każdej pani. Nie ma takiej zieleni, która byłaby niemodna! Nam najbardziej podoba się odcień szmaragdowy. Ciekawe jesteśmy co Panie wybiorą dla siebie?

fot. allispossible.org.uk,  knitsteel źródło: flickr.com