5 makijażowych trików, które powinna znać każda kobieta

Kolorowe kosmetykiKolorowe kosmetyki są prawdziwymi przyjaciółmi kobiet ? dzięki nim nawet po nieprzespanej nocy, rano możemy wyglądać świetnie.

Makijaż może nie tylko podkreślić walory urody, ale też tuszować pewne niedostatki, dlatego wypróbuj kilka sprawdzonych makijażowych trików, dzięki którym będziesz czuć się jeszcze atrakcyjniejsza. Zamiast korzystać z zabiegów medycyny estetyczniej, sięgnij zatem do swojej kosmetyczki.

Idealny wygląd gwiazd filmowych, modelek czy piosenkarek to zasługa sztabu stylistów. Specjaliści od ubioru, fryzjerzy i makijażyści dbają o najdrobniejsze szczegóły w wyglądzie gwiazdy przed wielkimi galami. Umiejętnie stosowane kosmetyki potrafią znacznie poprawić wygląd. Poznaj zatem sprytne triki makijażystów, dzięki którym ty również będziesz wyglądać doskonale.

Konturowanie twarzy

Jest to technika nakładania makijażu wylansowana przede wszystkim przez Kim Kardashian. Amerykańska celebrytka pokazała kobietom na całym świecie, jak za pomocą podkładu, bronzera oraz rozświetlacza można poprawić kontur twarzy i skorygować jej symetrię. W ten sposób można wyszczuplić twarz, zaakcentować kości policzkowe, zmniejszyć optycznie nos czy złagodzić ostre rysy twarzy. Aby wykonać makijaż techniką konturowania należy zaopatrzyć się w zestaw niezbędnych kosmetyków.

5 makijażowych trikow które powinna znać każda kobieta

Świeże spojrzenie

Zmorą wielu kobiet są cienie pod oczami ? płaczące dziecko, noc zarwana nad bieżącym projektem czy wielogodzinna nauka ? skutki nieprzespanej nocy widoczne są na twarzy gołym okiem. Można sobie z tym poradzić w łatwy sposób za pomocą kosmetyków. Po pierwsze należy zastosować korektor pod oczy ? powinien być on przynajmniej o 1-2 tony jaśniejszy, niż kolor podkładu. Kosmetyk należy nałożyć pod oczami zaczynając od wewnętrznego kącika oka, a na zewnętrznym kończąc. Następnie należy go wklepać w skórę, a na koniec przyprószyć pudrem.

Innym sposobem na świeże spojrzenie jest stosowanie jasnych cieni do powiek. Jeśli po nieprzespanej nocy twoje oczy są opuchnięte, jasne kosmetyki sprawią, że nie będą wydawać się one takie ciężkie.

Większe usta

Wydatne usta to synonim zmysłowości i seksapilu. Niestety większość kobiet nie została hojnie obdarzona przez naturę pięknymi ustami. Taką niedoskonałość można jednak łatwo zatuszować. Wystarczy zaopatrzyć się w konturówkę o kolorze dokładnie takim, jak nakładana pomadka. W ten sposób idealnie obrysujesz krawędzie ust i będą wydawały się one większe. Dodatkowo możesz zastosować błyszczyk, który naniesiesz na pomalowane szminką usta. Taki zabieg sprawi, że wagi będą bardziej błyszczące, a to je optycznie powiększy.

5 makijażowych trikow które powinna znać każda kobieta 2

Bielsze zęby

Jeśli twoje zęby nie są już tak białe jak kiedyś, a nie chcesz decydować się na szkodliwy zabieg wybielania, zastosuj szminkę w chłodnym odcieniu. Barwy chłodne to takie, które mają domieszkę niebieskiego pigmentu i są to np. fuksja, zimna czerwień, wiśnia.

Większe oczy

W łatwy sposób możesz również oszukać optykę, powiększając swoje oczy za pomocą białej kredki do oczu. Wystarczy nanieść kosmetyk na linię wodną co sprawi, że oko będzie wydawało się większe. W tym celu możesz zastosować kredkę lub beżową kredkę, zbliżoną odcieniem do koloru skóry ? w ten sposób uzyskasz bardziej naturalny efekt.