Dzienny makijaż odrobiną brzoskwini i kreską idealną

dzienny-makijaz-z-odrobina-brzoskwini-i-kreska-idealnaMakijaż wykonywany na co dzień wcale nie musi być nudny! Jeśli chcesz połączyć neutralne brązy z odrobiną akcentu kolorystycznego, wykorzystaj naszą propozycję uzupełnioną idealną kreską podkreślającą kształt i zmysłowość spojrzenia.

Do wykonania makijażu ze zdjęcia potrzebne Ci będą:

  • Baza pod cienie wyrównująca koloryt oraz przedłużająca trwałość makijażu
  • Ulubione cienie do powiek w neutralnych odcieniach oraz ciepłego, brzoskwiniowego cienia o wykończeniu matowym;
  • Sprawdzony Eye-liner w kolorze czarnym;
  • Trwały tusz wydłużający.

Makijaż krok po kroku:

dzienny-makijaz-z-odrobina-brzoskwini-i-kreska-idealna-2Przygotowanie oka: Każda kreska na oku potrzebuje odpowiedniego przygotowania. Na powieki nanieś bazę oraz wykonaj podstawowy dzienny makijaż. Ruchoma powieka powinna zostać rozświetlona, a załamanie podkreślone ciepłym, brzoskwiniowym kolorem. Kontrast w makijażu stworzy czekoladowa dolna powieka. Rysowanie kreski idealnej rozpoczynamy od jaskółki. Narysuj ostrą linię zgodnie z kształtem swojego oka. Pamiętaj, że kreska powinna być przedłużeniem dolnej powieki.

dzienny-makijaz-z-odrobina-brzoskwini-i-kreska-idealna-3Precyzyjne łączenie: Najtrudniejsza część w narysowaniu kreski właśnie się rozpoczęła! Wyznaczoną jaskółkę należy połączyć z linią przechodzącą wzdłuż linii rzęs. Aby uniknąć potrzeby korygowania makijażu oka, zacznij od cienkiej kreski do połowy jego długości. Wykonywane ruchy powinny być krótkie, a dłoń oparta o stabilną powierzchnię.

dzienny-makijaz-z-odrobina-brzoskwini-i-kreska-idealna-4Grubsza czy cieńsza?: Jeśli uważasz, że narysowana kreska jest zbyt cienka, to odpowiedni moment na korektę. Precyzyjnymi ruchami dotykaj wcześniej narysowanego kształtu nadając mu nieco więcej objętości. Metoda małych kroczków sprawdza się w tym wypadku najbezpieczniej.

dzienny-makijaz-z-odrobina-brzoskwini-i-kreska-idealna-5Wygładzenie i ostatnie poprawki: Kreska do połowy oka? Zdecydowanie to nie koniec makijażu! Przedłuż linię aż do wewnętrznego kącika, rysując coraz cieńszą kreskę. Wewnętrzny kącik również potrzebuje podkreślenia, jednak powinno być ono bardziej subtelne, aby nie obciążyć spojrzenia.

dzienny-makijaz-z-odrobina-brzoskwini-i-kreska-idealnaTusz i już: Ostatnim etapem jest wytuszowanie rzęs, które otworzą spojrzenie i nadadzą mu kobiecego wyrazu. Kreska idealna na co dzień gotowa!