Kosmetyki, które powstają na bazie naturalnych składników cieszą się coraz większym zainteresowaniem, z wielu powodów. Są skuteczne, nie podrażniają skóry, a często mają lecznicze właściwości.
Najbardziej poszukiwane są preparaty opracowane według tradycyjnych, często bardzo starych, receptur, a także te egzotyczne, pochodzące z krajów, gdzie dbałość o urodę ma ogromne znaczenie. Gdzie znajdziecie kosmetyki arabskie, czym różnią się od tych produkowanych masowo, kiedy i jak je stosować?
Zapach Baśni z tysiąca i jednej nocy
Orientalne perfumy są wyjątkowo piękne, ich zapach urzeka, łączy nuty tropikalnych, dojrzałych owoców, wschodnich przypraw, ziół, kwiatów i drewna sandałowego. Jest zapachem świata bliskiego wschodu, nasyconego słońcem i ogromnym bogactwem kolorów i woni. Niemal wszystkie mają w sobie delikatną nutę piżma, a naturalne olejki eteryczne stanowią nawet do kilkudziesięciu procent ich składu. Dzięki olejkom są niezwykle trwałe, a ich zapach może utrzymywać się przez kilka dni. Trudno je znaleźć w zwykłych drogeriach, a nawet kosmetycznych sklepach sieciowych. Warto ich szukać w perfumerii online, najlepiej takiej, której specjalnością są kosmetyki bliskowschodnie.
Olejki roślinne w pielęgnacji ciała
Olejki roślinne, bogate w substancje odżywcze: witaminy, kwasy i fitosterole, są wykorzystywane również w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji ciała. Większość arabskich kremów i balsamów do ciała zawiera je w swoim składzie, właśnie ze względu na właściwości nawilżające, regeneracyjne, a także lecznicze. Jednym z najbardziej cenionych jest olejek otrzymywany z orzechów afrykańskiego drzewa masłowego, masłosza Parka, drzewa długowiecznego i uważanego za święte. Masło Shea wspomaga leczenie wielu schorzeń skórnych, działa przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybicznie, chroni przed promieniowaniem UV i co najważniejsze, dzięki swoim właściwościom odżywczym, opóźnia procesy związane ze starzeniem się skóry.
Lecznicze kąpiele i oczyszczanie skóry
W sklepie Yasmeen znajdziecie też kosmetyki rosyjskie, wśród których warto zwrócić uwagę na naturalne glinki. Można je stosować jako maseczki do twarzy, do ciała, do włosów, oraz także dodawać je do kąpieli. Tradycyjne receptury, dzięki którym zioła i poszczególne składniki preparatów dobierane są we właściwych proporcjach, sprawiają, że glinki skutecznie wspomagają leczenie stanów zapalnych skóry, głęboko ją nawilżają, wygładzają i ujędrniają. Jak wszystkie kosmetyki wytwarzane na bazie naturalnych surowców, mają niezwykle korzystny wpływ na skórę, stymulując jej zdolność do regeneracji.