Catering dietetyczny – dlaczego warto?

Catering dietetyczny dlaczego warto

W dzisiejszych czasach coraz większą uwagę przykłada się do tego, co ląduje na naszych talerzach. Moda na bycie fit i zdrowy styl życia sprawiła, że rzadziej pozwalamy sobie na spożywanie pustych kalorii, wybierając raczej potrawy zdrowe i pełnowartościowe.

Taki korzystny trend utrzymuje się już od jakiegoś czasu i miejmy nadzieję, pozostanie z nami na dłużej. Dzięki niemu miała szansę zaistnieć usługa cateringu dietetycznego, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Catering dietetyczny, czasami nazywany też dietą cateringową, dietą fit, czy dietą pudełkową stał się odpowiedzią na potrzeby osób, które pragną dbać o zdrowie oraz szczupłą sylwetkę, ale nie zawsze mają czas na samodzielne przygotowywanie pełnowartościowych, dietetycznych posiłków lub wystarczającą wiedzę, by sprostać temu zadaniu. Rosnąca ilość osób zainteresowanych taką usługą to najlepsze świadectwo licznych korzyści, jakie można dzięki niej zyskać.

Więcej czasu

Wśród najczęściej wymienianych zalet jest oszczędność czasu. Osoba decydująca się na korzystanie z diety pudełkowej nie musi już martwić się o to, kiedy zrobi zakupy spożywcze i co przygotuje na obiad kolejnego dnia. Jest to zatem doskonała alternatywna dla aktywnych, zapracowanych i zabieganych osób, którym brakuje czasu na samodzielne kucharzenie, a jednocześnie lubią jeść smacznie i zdrowo.

Dopasowany do potrzeb

Catering dietetyczny można zamówić na cały miesiąc lub wybrane jego dni. Firmy cateringowe oferują możliwość korzystania z całodziennego wyżywienia (5 posiłków w ciągu dnia) albo mniejszej ich ilości ? zależnie od potrzeb klienta.

Firma cateringowa oferuje różne rodzaje diet cateringowych. Z usługi mogą skorzystać między innymi osoby, które: chcą pozbyć się zbędnych kilogramów, pracują nad smukłą sylwetką, dbają o jakość i odpowiednią kaloryczność spożywanych posiłków, pozostają na diecie wegetariańskiej, nie jedzą ryb itd.

Pod wskazany adres

Wszystkie posiłki przygotowywane w ramach diety pudełkowej dostarczane są przez firmę cateringową pod wskazany przez klienta adres. Może to być siedziba firmy albo adres prywatny. Co więcej, istnieje opcja zmiany podanego wcześniej adresu lub całkowitej rezygnacji z posiłków w danym dniu. Dzięki temu klienci korzystający z cateringu dietetycznego nie ponoszą straty na wypadek wyjazdu służbowego, czy przebywania pod innym adresem niż zazwyczaj.

Z udziałem dietetyka

Ideą cateringu dietetycznego jest dostarczanie zdrowych, smacznych i odpowiednio zbilansowanych posiłków. Nie może w nich zabraknąć żadnych istotnych dla organizmu człowieka składników odżywczych. Bardzo ważne jest również zachowanie odpowiedniej kaloryczności potraw. Nad tym wszystkim czuwają zatrudnieni przez firmę cateringową dietetycy. Komponują menu na podstawie swojej wiedzy i doświadczenia, uwzględniając jednocześnie potrzeby żywieniowe klientów.

W przeszłości z cateringu dietetycznego korzystali gównie celebryci, aktorzy i ludzie show-biznesu. Obecnie taki sposób żywienia staje się coraz powszechniejszy niezależnie od wykonywanej profesji. Korzystają z niego osoby zatrudnione w korporacjach, pozostające przez większą część dnia poza domem oraz te, którym szczególnie zależy na zdrowych i odpowiednio zbilansowanych posiłkach.