Skórzane portfele – praktyczne prezenty i stylowe akcesoria

portfel

Skórzany portfel zawsze jest modny. To doskonały pomysł na prezent, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, który stanie się niezbędnym przedmiotem codziennego użytku, a także eleganckim dodatkiem. Radzimy, jak wybrać odpowiedni model i na co zwrócić uwagę, kupując skórzany portfel.

Skórzany portfel

Skórzany portfel to rewelacyjny pomysł na prezent niezależnie od okazji, wieku i płci obdarowanej osoby, praktyczny i stylowy dodatek, który docenią zarówno osoby zwracające uwagę na modowe detale, jak i pragmatycy. Najdrobniejsze szczegóły, czyli akcesoria, takie jak pasek czy właśnie skórzany portfel, pozwalają budować spójny wizerunek osobisty, na którym zależy osobom wybierającym klasyczne stylizacje. Ponadto portfel z naturalnej skóry może być odbierany przez otoczenie jako sygnał wysokiego statusu społecznego i finansowego. Jako prezent z pewnością zrobi wrażenie na obdarowywanym, szczególnie jeśli model zostanie dobrany indywidualnie do stylu ubierania.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze portfela?

Przy wyborze portfela przede wszystkim należy zwrócić uwagę na materiał, z którego został wykonany. Najlepsze i najtrwalsze portfele skórzane wykonane są ze skóry naturalnej, dzięki czemu są miękkie w dotyku, wytrzymałe i nawet po latach użytkowania nie tracą oryginalnego kształtu. Różne typy skóry mają właściwe dla siebie cechy, na przykład skóry bydlęce są bardzo delikatne w dotyku, ale trwałe, a skóra kozia, choć bardzo estetyczna, wymaga uważnej pielęgnacji. By na długo służyły, już podczas zakupu warto pamiętać, że, jak każdy wyrób z naturalnej skóry, portfele skórzane należy, przynajmniej raz na trzy czy cztery miesiące, czyścić i konserwować przy użyciu specjalnych preparatów dedykowanych danemu rodzajowi skóry. Należy także zwrócić uwagę na szwy, jakimi zszyto portfel jeśli biegną równo, bez splątań czy przerw, można mieć pewność wysokiej jakości wykonania. By uniknąć przykrych niespodzianek i ukrytych defektów, warto wybierać skórzane portfele renomowanych marek.

Kolory i trendy

Niezależnie od płci najczęściej kupujemy portfele w stonowanych barwach ? czarne i brązowe, słusznie wychodząc z założenia, że będą doskonale pasowały zarówno do ubrań noszonych na co dzień, jak i tych w eleganckim stylu. Panie często stawiają również na czerwień i biel. Nie oznacza to jednak, że kolorystyka skórzanych portfeli jest uboga ? z łatwością znajdziesz model w każdym z kolorów tęczy, również takie, gdzie kilka kolorów występuje obok siebie. Szczególnie w modelach dedykowanych kobietom nie brak złoceń i innych ozdobnych detali. Często funkcję ozdobną pełni metalowe logo z nazwą marki. Każdy, kto śledzi modowe trendy, wie, że skórzane portfele to ważne elementy sezonowych kolekcji renomowanych marek i słynnych domów modowych. I choć, dzięki wysokiej jakości, przetrwają lata, co sezon nieco się zmieniają, dopasowując się stylem do strojów i innych akcesoriów.

Skórzany portfel – design

Wybierając portfel, powinniśmy kierować się nie tylko wyglądem, ale także funkcjonalnością. Zresztą sam design tego dodatku zmienia się z biegiem czasu i przyzwyczajeń użytkowników dawniej większość portfeli miało na przykład przegródkę na bilon, dziś wiele modeli projektuje się tak, by mieściły tylko karty płatnicze. Jeśli więc decydujesz się na zakup, sprawdź, czy wybrany model jest dostosowany do indywidualnych potrzeb i nawyków osoby, która będzie z niego korzystała. Zastanów się, czy ma wystarczającą liczbę kieszeni i przegródek na karty oraz dokumenty, czy ma przegródkę na prawo jazdy i dokumenty auta, czy jest składany podwójnie, czy potrójnie, zapinany na zatrzask, magnes czy bigiel, a także, czy ma pionowy czy poziomy układ… Ważne jest także to, by odpowiednio dostosować rozmiar portfela. Zastanów się, czy ma na co dzień mieścić się w kieszeni spodni, marynarce, czy raczej w obszernej torbie, a może jak dzieje się często w przypadku damskich modeli ma zastępować kopertową torebkę?! Na szczęście w bogatej ofercie sklepu z portfelami skórzanymi z pewnością wyszukasz dokładnie taki model, jakiego szukasz.

Grafika: pixabay, BNN_NEWS