Czysta skóra w każdym wieku

eucerinZ cerą jest jak z wieloma innymi rzeczami w życiu ? na początku strasznie marzymy, by wydorośleć i dojrzeć, a potem nagle chcemy znów mieć do czynienia tylko z problemami młodości. Widać to na przykładzie cery trądzikowej, która po trzydziestce często staje się zwykłą cerą suchą i wymaga stosownej pielęgnacji ? w tym oczyszczania.

W walce z trądzikiem i wągrami

Jeśli jesteś nastolatką, prawdopodobnie masz problem ze skórą tłustą i łojotokową. Być możesz walczysz też z wykwitami trądzikowymi ? to nic fajnego. Co więcej, ten wstydliwy problem dotyczy też mniej więcej połowy osób po dwudziestym piątym roku życia. Jak oczyszczać wówczas twarz? Przede wszystkim możesz robić to dość kategorycznie. Co kilka dni stosuj złuszczający piling, używaj też toników z alkoholem ? świetnie wysuszają one pryszcze ? i profesjonalnych, głęboko wnikających żeli do mycia twarzy. To jednak nie wszystko.

Aby zwalczyć problem trądziku i czarnych, nieestetycznych zaskórników, przed wszystkim też? myj często ręce. To właśnie one, a raczej znajdujące się na nich często bakterie, bywają przyczyną trądziku. Możesz skorzystać ze specjalnych żeli zwalczających drobnoustroje ? takich, jakich używają lekarze.

Cera normalna i sucha

Nie przegap momentu, gdy Twoja skóra z młodzieńczej staje się dojrzałą. To jeszcze nie starość ? poznasz tą chwilę raczej po tym, że pryszcze będą coraz rzadsze, a skóra nie będzie się już tak łatwo świeciła. Jednak wągry będą zwykle nadal ? i to mimo pojawiania się pierwszych zmarszczek mimicznych. Na tym etapie oczyszczanie skóry powinno polegać przede wszystkim na częstym przemywaniu jej albo łagodnym, ale oczyszczającym tonikiem, albo żelem do skory dojrzalej ? kosmetyki te nie powinny zawierać związków siarki i alkoholu.

Pielęgnacja skóry przesuszonej i atopowej

Jeszcze innego oczyszczania skóry wymaga cera przesuszona. Suchość skóry to termin medyczny ? to po prostu silne odwodnienie skóry, które może być skutkiem starzenia się, ale najczęściej wiąże się z niewłaściwą pielęgnacją. Widocznym efektem jest swędząca, szorstka i jak gdyby wiecznie ściągnięta skóra, która może się nawet łuszczyć. Rozwiązaniem z kolei jest pielęgnacja przy użyciu specjalnych kosmetyków ? głównie toników i maseczek nawilżających. Używaj produktów przeznaczonych do cery przesuszonej, a także tych do skóry atopowej lub wrażliwej. Czasem zdarza się, że zanim trafisz na ten właściwy, będziesz musiał wypróbować kilka innych specyfików z rożnych firm. Co więcej? Aby nawilżyć skórę od środka, pij dużo wody i soków, natomiast ogranicz używki, alkohol i kawę.