Regeneracja paznokci. Na ratunek zniszczonym paznokciom!

zniszczone paznokcieGdy wykonujemy pracę fizyczną, nasze paznokcie bardzo się niszczą. Poddawane są działaniu różnego rodzaju czynników chemicznych etc. Warto więc zadbać o nie odpowiednio, aby móc cieszyć się z ich pięknego wyglądu i przede wszystkim zdrowia. Należy zastosować nie tylko gotowe i dostępne w sklepach produkty do wzmacniania i regeneracji paznokci, ale także te domowe sposoby. Poniżej kilka pomysłów na wzmocnienie i regenerację paznokci.

Maseczka majonezowa

Aby wzmocnić paznokcie, warto zastosować maseczką majonezową! Należy zanurzyć na kilka minut paznokcie w miseczce z majonezem. Po tej czynności, należy umyć dokładnie ręce w ciepłej wodzie. Majonez w idealny sposób nawilża i odżywia paznokcie zniszczone przez różnego rodzaju czynniki zewnętrzne. Paznokcie po takiej kuracji będą bardziej elastyczne i odporne na złamania.

Kąpiel dłoni w oliwie i cytrynie

Należy przygotować pół szklanki podgrzanej oliwy i dodać do niej kilka kropli cytryny. W takiej mieszance należy moczyć dłonie przez kilka minut. Po zabiegu trzeba dokładnie osuszyć dłonie ręcznikiem papierowym i nałożyć nawilżający balsam. Pozwoli to na uzyskanie miękkich i delikatnych dłoni, zaś paznokcie staną się dzięki temu dużo bardziej wytrzymałe na złamania. Zostaną one w idealny sposób odżywione, na czym przecież nam zależy. Zanim sięgniemy po preparaty sklepowe, warto spróbować domowych, naturalnych sposobów, które są dla paznokci niejednokrotnie o wiele bardziej bezpieczne, a także po prostu tańsze.

Oliwkowo-witaminowa kuracja na kruche paznokcie

Przygotowujemy pół szklanki oliwy z oliwek i zanurzamy szklankę w garnku z gorącą wodą. Oczywiście w taki sposób, aby woda nie nalała się do szklanki, w której znajduje się oliwa. Do szklanki należy również dodać ampułkę z witaminą A+E. W tak przygotowanej miksturze należy moczyć dłonie przez 20 minut.  Po całej kuracji trzeba osuszyć dłonie ręcznikiem papierowym. Dzięki tem zabiegowi można będzie zregenerować pękające skórki wokół paznokci i odżywić samą płytkę.