Damskie obuwie okiem architekta

United Nude zaproponował kolekcję pt. ” Damskie obuwie okiem architekta”. Marka już od dłuższego czasu stara się nadawać ton najnowszym trendom wśród projektantów obuwia. Propozycje angielskiej marki rzadko przypominają modę rodem z czerwonych dywanów, są raczej wytworem wyobraźni i futuryzmu.

Najnowszą kolekcję United Nude stanowią buty 3d stworzone z pomocą architektów i dekoratorów. Buty nawiązują więc do budowli i rzeźb.

Zaha Hadid

Flames – Zaha Hadid

Zaha Hadid jest znaną na całym świecie architekt, projektuje ultranowoczesne hotele, prestiżowe budynki banków i organizacji rządowych w różnych krajach. Projekt Flames (płomienie) to już druga jej propozycja niezwykłego obuwia dla marki United Nude.Tym razem Zaha Hadid zaproponowała czarne szpilki inspirowane stylem gotyckim. Ozdobą kroju są efektowne kolce symbolizujące płomienie.

United Nude

UNX2 – Ben van Berkel

– Punktem wyjściowym w tym projekcie była chęć stworzenia szpilek, które będą jak najdłuższe ? tłumaczył architekt odpowiedzialny za ten model. W efekcie zaprojektował szpilki, które wyglądają jak szeroki i wysoki budynek. ? Wbrew pierwszemu wrażeniu, chodzi się w nich bardzo wygodnie ? zapewnia.

Damskie obuwie

Ilabo – Ross Lovergrove

Ta propozycja inspirowana była kurtynami i rzeczywiście buty składają się z podeszwy i firanki zgrabnie zasłaniającej nogę.

? Chciałem, żeby mój projekt był przede wszystkim wysoki i to udało mi się osiągnąć ? skomentował brytyjski projektant Ross Lovergrove.

buty damskie

Young Shoe ? Michael Young

Pochodzący z Hongkongu Michael Young stworzył buty na mocnej konstrukcji, które otoczone zostały opadającym, siatkowym blokiem wygiętym ku dołowi. Podobno obuwie, choć nietypowe, jest bardzo wygodne.

Fernando Romero

Ammonite ? Fernando Romero

Muzą Fernando Romero były muszle. Meksykanin nadał butom czerwony kolor, by przypominały morski koralowiec. Twórca przywiązał również olbrzymią wagę do idealnego wyprofilowania geometrycznego swojego wyjątkowego dzieła.