Elizabeth Arden dla młodej skóry

Elizabeth Arden

Marka Elizabeth Arden zorganizowała badanie wpływu stresu i nerwów na skórę. Okazuje się, że stres związany z życiem codziennym i nie tylko, zdecydowanie źle wpływa na wygląd skóry twarzy.

Przykładowo, gdy chcemy pięknie wyglądać w czasie świąt czy szczególnego wydarzenia, nerwy związane z przygotowaniami, mogą pokrzyżować plany posiadania idealnie gładkiej skóry.

Badanie objęło ankietę, w której zapytano tysiąc kobiet (wiek 18-40) w Stanach Zjednoczonych o to jak dbają o skórę, jak radzą sobie ze stresem i co wywołuje go najczęściej. Aż 58% badanych uznało, że obecnie populację dotyka większy stres niż poprzednią generację w tym samym wieku, a najczęściej wymienianymi powodami są finanse, rodzina, kariera i wygląd.

Badane kobiety wskazały, że najczęściej odreagowują przez ćwiczenia, zakupy, spotkania z przyjaciółmi i seks. Jednak aż 92% z nich przyznało, że stres rzeczywiście wpływa na ich codzienny wygląd.

Większość z nich pragnęłoby zachować wygląd z 24. roku życia i choć jest to fizycznie niemożliwe, Elizabeth Arden stworzyło kolekcję Flawless Future, która ma pomóc zachować jak najlepszy stan skóry.

kosmetyki

Joely Kaufman, dermatolog i współpracownik marki, opowiada o najlepszych sposobach na zachowanie młodego i nieskazitelnego wyglądu.

– Stres wywołuje stany zapalne w całym organizmie i wyzwala wolne rodniki, również w skórze. Działanie tych czynników jest oczywiście odwracalne, ale wiele kobiet, szczególnie młodszych, nie ma pojęcia o ich istnieniu ? tłumaczy Kaufman.

– Dbanie o skórę nie polega tylko na działaniu doraźnym. Wszystko, co jemy i pijemy odbija się również na skórze. Hormony, dieta, poziom stresu i ogólny stan zdrowia ma duży wpływ na wygląd skóry. Warto o tym pamiętać podejmując kurację.

kremy

– Tworzę specyfiki do pielęgnacji skóry biorąc pod uwagę jej wiek. W wielu przypadkach biologiczny wiek pacjentki nie równa się wiekowi jej skóry. Dla przykładu, kobiety, które całe życie spędziły w słonecznym miejscu (np. Miami) prawdopodobnie mają starszą skórę od swojego wieku biologicznego. Słońce uszkadza skórę i powoduje szybsze jej starzenie. Każda grupa wiekowa musi więc używać innych kosmetyków do pielęgnacji.

– Stres nie wpływa na skórę bezpośrednio, ale przyspiesza inne nieprawidłowości, jak trądzik czy wypadanie włosów. Ważne, aby kontrolować wszystkie zachodzące zmiany. Pierwszą oznaką starzenia skóry są zazwyczaj zauważalne zmiany w okolicach oczu ? pojawienie się tzw. kurzych łapek. Choć proces rozpoczyna się zanim da się go zauważyć.

kobieta

– Wciąż pracujemy nad ulepszeniem sposobów zatrzymania starzenia skóry i czynimy postępy. Obecnie nie staramy się przywracać skórze jej młodszą postać, ale zapobiegamy dalszemu starzeniu, by ten proces nie postępował, a skóra miała taki sam wygląd przez jak najdłuższą ilość czasu.