Dlaczego warto mieć panel natryskowy pod prysznicem?

panel_natryskowy2Kabiny prysznicowe od kilku lat systematycznie zyskują na popularności i coraz częściej wypierają tradycyjne wanny.

Kabiny prysznicowe od kilku lat systematycznie zyskują na popularności i coraz częściej wypierają tradycyjne wanny. Takiej tendencji trudno się dziwić, gdyż prysznic jest ekonomiczny, wygodny dla osób w każdym wieku i mieści się w każdej łazience. Jeśli dla kogoś taka forma toalety wydaje się nudna, powinien poznać nowoczesny element prysznica, jakim jest panel natryskowy.

Prosta konstrukcja ? wiele możliwości

Panel natryskowy jest zbudowany z podłużnej płyty o długości od około 100 do nawet 200 cm, wykonanej najczęściej z aluminium, która przymocowana jest do ściany kabiny prysznicowej. Na płycie zamontowana jest zazwyczaj klasyczna słuchawka prysznicowa, u góry główny natrysk (tzw. deszczownica), a niżej kilka dysz natryskowych, a także różne pokrętła do regulacji strumienia wody oraz jej temperatury. Poszczególne modele paneli różnią się między sobą przede wszystkim wyglądem, a także liczbą dysz i możliwościami regulacji wody. O funkcjonalności danego panelu decydują przede wszystkim dysze, które umieszczone są na wysokości różnych części ciała człowieka, głównie jednak korpusu. Bardzo ważnym elementem paneli jest termostat, dzięki któremu można precyzyjnie ustawić temperaturę wody, nawet z dokładnością do 1 stopnia Celsjusza. Niektóre panele natryskowe mają także dodatkowe funkcje.

panel natryskowy

Korzyści z posiadania panelu natryskowego

Podstawową zaletą korzystania z panelu prysznicowego jest oczywiście możliwość kąpieli połączonej z hydromasażem. Dla osób zmęczonych po całym dniu pracy lub cierpiących na różne dolegliwości z układem kostnym i mięśniowym, taka forma prysznica przynosi prawdziwe ukojenie. Hydromasaż wspaniale ponadto ujędrnia ciało, pobudza krążenie i przy regularnym stosowaniu ma właściwości wręcz odmładzające. Montując tak proste w gruncie rzeczy urządzenie można mieć w domu swoje własne SPA i to za stosunkowo niewielkie pieniądze. Mitem są bowiem wysokie ceny paneli.

Wybierając model warto zdecydować się na ten z dobrym termostatem, zwłaszcza jeśli w domu są starsze osoby lub małe dzieci. Warto pamiętać, że o funkcjonalności paneli decyduje nie tylko samo urządzenie, ale także instalacja hydrauliczna. Powinna ona zapewniać dość silne ciśnienie wody, która z kolei powinna być bardzo dobrze podgrzana. W niewielkich kabinach prysznicowych można zdecydować się na panel narożny. Przy wyborze modelu warto także zwrócić uwagę na kąt nachylenia deszczownicy oraz dopasować konstrukcję do sposobu montażu panelu do ściany. Warto wiedzieć, że niektóre panele natryskowe można także zamontować nad wanną.