Długie włosy splecione we francuski zawijaniec

długie włosy

Długie włosy możemy zawinąć na francuską modłę.Z czym kojarzy się Francja? Oczywiście z zamkami nad Loarą. Ale nie tylko. To także piękno elegancji. Francuzki nawet w trudnych czasach prezentowały się bardzo kobieco i  zmysłowo. Dlatego proponujemy fryzurę będącą nawiązaniem do paryskiej klasyki, w której długie włosy odgrywają kluczową rolę.

Choć fryzura ta wydaje się dość elegancka, to najlepiej nosi się ją na co dzień. Powinna dobrze sprawdzić się podczas rozmowy o pracę, czy też na ważnym egzaminie. I co istotne, możemy ją same zrobić w domu. Oto jak krok po kroku zrobić francuskiego zawijańca  modną fryzurę dla każdej kobiety.

uczesanie

Krok 1.

Bierzemy pasmo włosów znajdujące się na czubku głowy i lekko je tapirujemy. Nada to całej fryzurze objętości. Jeżeli myślicie, że tapir to modne fryzury lat osiemdziesiątych, to się mylicie. Umiejętnie wykonane tapirowanie wygląda naturalnie.

modna fryzuramodne fryzury

Krok 2.

Zbieramy dwa szerokie pasma włosów ze skroni. Dokładamy także wcześniej natapirowane pasmo i wszystko razem związujemy cienką gumką.

włosy długie

Krok 3.

Wszystkie włosy przekładamy na prawe ramię,. Na środku z tyłu wsuwamy duża wsuwkę. Dobrze jest się upewnić, iż wsuwka dobrze trzyma się na swoim miejscu.

fryzurafryzury

Krok 4.

Teraz zaczyna się najtrudniejszy, a zarazem najbardziej kluczowy krok. Możemy wziąć kogoś do pomocy, który cały czas będzie widział, co się dzieje z włosami. Luźno puszczone włosy związujemy gumką. Włosy owijamy wokół dłoni. Gdy mamy włosy długie, najlepiej zrobić to na nadgarstku. Włosy krótkie nawinąć możemy na koniuszki palców. Samą dłoń obracamy wokół głowy. Owijamy włosy z tyłu głowy.

fryzurafryzura

Krok 5.

Kiedy włosy są już owinięte, musimy wszystkie kosmyki przypiąć za pomocą wsuwek.

lakier do włosówlakier do włosów

Krok 6.

Aby koczek trzymał się jeszcze dłużej spryskujemy go obficie mocnym lakierem do włosów.

Autorką tej fryzury jest Katie, która prowadzi własny blog pod adresem www.abeautifulmess.com