Dobieramy buty do sylwetki ? jak to robić właściwie?

fot. Kasia Klimkowska / Simply Studio
fot. Kasia Klimkowska / Simply Studio
Jak wiadomo ? idealna figura kobieca to w rzeczywistości pojęcie niezwykle trudne do zdefiniowania, a kanony piękna różnią się w zależności od epoki i szerokości geograficznej. Opierając się jednak na klasycznych, greckich proporcjach harmonijnej budowy ciała, zakłada się, że piękna figura, to taka, która jest po prostu? proporcjonalna.

Co jednak, jeśli natura nie okazała się łaskawa i naszej figurze daleko do proporcji prosto z wybiegu dla modelek? Bez obaw, są i na to sposoby. Kluczem do tego, by zawsze wyglądać dobrze jest odpowiedni sposób ubierania, taki, który ? tuszując mankamenty, uwydatnia mocne strony naszej figury. Niebagatelną rolę w całym procesie odgrywają buty. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale odpowiedni dobór butów może wymodelować optycznie kobiecą sylwetkę, wysmuklając ją, czy wydłużając nogi. Poniżej, prezentujemy listę porad, dotyczących sprytnych trików obuwniczych, które pozwalają zniwelować mankamenty sylwetki, eksponując zaś jej zalety.

Zbyt chude vs zbyt grube nogi
Choć szczupłe nogi wyglądają dobrze w każdym rodzaju obuwia, posiadaczki nóg ogólnie uważanych za chude, powinny rozważniej dobierać fason butów, bo nie we wszystkich będzie im do twarzy. Za to botki, balerinki i zabudowane pantofle zdecydowanie są fasonami, dzięki którym nogi nabiorą optycznie masy. Żeby dodatkowo je poszerzyć, wystarczy wybrać buty ze zdobieniami, takimi jak frędzle, kokardy czy marszczenia. Jesienią, bardzo szczupłe panie powinny wybierać kozaki z długą cholewką i nie upierać się przy ścisłym dopasowaniu jej do łydki. W cieplejszych sezonach warto postawić na pantofle na cienkich szpilkach ? to niezawodny sposób na sexy look! Dla odmiany panie o masywnym kształcie łydek, powinny dążyć do ich wyszczuplenia, kupując pantofle na słupku, stożku lub koturnie. Zimą dobrze nosić bardzo wysokie kozaki na platformach, których cholewy ? odwrotnie niż w przypadku szczupłych pań ? powinny być dokładnie dopasowane. Nie polecamy także kupowania botków z wysoką cholewką czy pantofli zaopatrzonych w pasek wokół kostki. Tym razem obowiązuje również zasada ? zero zdobień! W przypadku pań o masywnych łydkach, mniej ? zdecydowanie znaczy więcej.

Za krótkie, bez wcięcia
Choć nie każda z nas jest dumną posiadaczką pary długich nóg, to niedopatrzenie natury można łatwo skorygować wybierając buty na wysokich obcasach, a latem dodatkowo zawsze fasony, które mają odkryte palce. Kobiety, które martwią się brakiem wcięcia w kostce, przy wyborze właściwego fasonu powinny kierować się motywacją, by znaleźć buty zdobione właśnie na tej wysokości. Warto zaopatrzyć się w botki z wywijaną cholewą, albo buty wyposażone w pasek zapinany ? dowolnie ? pod kostką, lub tuż nad nią. To najlepszy sposób, by nadać nodze pożądany kształt, który sprawi, że każda kobieta będzie wyglądać atrakcyjnie. Wzięcie sobie do serca wszystkich rad z naszego artykułu sprawi, że modny, elegancki wygląd, niezależnie od figury i pory roku nie będzie nastręczał żadnego problemu. Wyczucia stylu naprawdę można się nauczyć!