Wideo sponsorowane: Niezastąpiona Mama

#MamaMiałaRacjeW internecie ruszyła akcja #MamaMiałaRacje zorganizowana przez Nivea Polska z okazji zbliżającego się dnia matki. Akcja ma na celu podziękowanie wszystkim mamom za ich cenne rady, jakich nam udzielają.

Wiele młodych kobiet bierze udział w tej akcji wiedzionych wdzięcznością do własnej Mamy i chęcią podziękowania jej publicznie za okazane serce i mądrość życiową.  Każda osoba, która chce w ten sposób podziękować swojej mamie może to zrobić na stronie Nivea.

Firma Nivea rozpoczęła tą kampanię od zorganizowania konkursu, w którym kobiety z całej Polski dzieliły się swoimi wspomnieniami o radach mamy. Do wygrania był nie tylko weekend z mamą ale przede wszystkim jej uśmiech i świadomość, że jej rady zostały docenione.

Dzięki konkursowi powstał film z najlepszymi radami dawanymi przez mamy. Warto z tych rad korzystać i pamiętać, że nie wszystko musimy przetestować na własnych błędach, jeśli można ich uniknąć.

W USA furorę zrobił poradnik dla kobiet pt. „Mama miała rację” napisany przez Kate Reardon. Porady jakie zawiera dotyczą przede wszystkim codziennej pielęgnacji i dbania o własne zdrowie.  Wśród nich najbardziej trafnymi wydają nam się:

1. Bielizna powinna być ciepła i bawełniana.

Dzięki temu nie przeziębisz dróg moczowych a naturalny materiał zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Te słowa słyszało wiele młodych dam, ale niewiele z nich skorzystało. Lubimy piękną bieliznę nadającą nam seksowny wygląd i mogącą uwieść każdego mężczyznę. Do czasu! Po pierwszych problemach zdrowotnych już wiemy, że ta rada mamy była bardzo cenna.

dzień matki

2. Zdrowo się odżywiaj – jedz warzywa.

Kto tak naprawdę bierze na serio słowa o zdrowym jedzeniu? Połykamy coś w biegu i czasem nawet nie pamiętamy czy było to wczoraj czy może już dziś. Po kilku miesiącach takiego odżywiania patrząc w lustro widzimy poszarzałą twarz, oklapnięte włosy i o zgrozo łamiące się paznokcie. Czas przypomnieć sobie co radzi mama – przynajmniej 5 lekkich posiłków dziennie z dużą zawartością owoców i warzyw to klucz do pięknego wyglądu.

3.  Szanuj każdą złotówkę.

Kto brałby na serio taką radę? Przecież pieniądze są po to by je wydawać. Wydajemy więc tym bardziej, że z telewizyjnych monitorów znane osoby mówią nam co koniecznie musimy sobie kupić. Cóż, pieniądze nie rosną na drzewach, żeby wydać trzeba zarobić. Pracujemy więc coraz więcej i więcej żeby móc szastać ciężko zarobionym groszem. Po kilku latach takiego życia jesteśmy wymęczone, nie mamy ani grosza i już nie dajemy sobie rady. Wtedy wspomnienie przypomina nam radę mamy i jeśli tylko możemy zaczynamy oszczędzać i racjonalizować wydatki.

rady mamy

4.  Ni pij i nie pal.

Kobieta musi być piękna, mądra i … zdrowa, by udźwignąć obowiązki jakie niesie życie. Tymczasem kiedy tylko przekroczymy magiczny wiek 18 lat oddajemy się namiętnej zabawie wśród papierosowego dymu i procentów alkoholu by pokazać jakie jesteśmy cool i nareszcie wolne. Skutki są opłakane. Pomijając kaca, który nie jest przyjemnym doznaniem pozbawiamy też nasz organizm cennych mikro i makroelementów, które znacznie wpływają na dobre samopoczucie i piękny wygląd. Papierosy powodują nie tylko raka i choroby serca. One po prostu śmierdzą i każdy fajny mężczyzna zwieje przed palącą kobietą na drugi koniec świata. Rady mamy trzeba wziąć serio jeśli chcemy być piękne, mądre i szczęśliwe.

ucz się

5. Ucz się.

Ach nauka jest przecież dla nieudaczników, którzy nie mają przyjaciół i talentu! Po co męczyć się na studiach, skoro osoby z doktoratami nie mogą znaleźć pracy. Wystarczy przecież postawić na karierę fryzjerki. Cóż… po 15 latach takiej pracy gdy wysiadają nam kolana, nogi pokrywają żylaki, a pracodawca nie chce już nas zatrudniać, (bo nie prezentujemy się jak sex bomba) , przypominamy sobie słowa mamy i żałujemy. Przecież gdybyśmy wiedziały wtedy to co wiemy dziś nigdy nie rzuciłybyśmy szkoły.

Cenne rady dawane przez mamy czasem mają stricte praktyczny charakter. Jak np. dobór odpowiednich naczyń w kuchni, by gotowało się szybko, przyjemnie i wygodnie. Warto też zapytać o to jakie kosmetyki mogą nam polecić i w jakim proszku najlepiej pierze się ubrania. Przecież Mamy mają bagaż doświadczeń, który może nam pomóc uniknąć błędów i sprawić by nasze życie było lepsze.

dzień mamy

Dlatego obchodząc w tym roku dzień matki pamiętajcie, by rady mamy wziąć sobie do serca. A żeby sprawić mamom przyjemność i podziękować za ich wieloletnią troskę wystarczy zamieścić na swojej tablicy w mediach społecznościowych krótkie hasło #MamaMiałaRacje !

Post sponsorowany przez NIVEA