Ekspres do kawy ? idealny prezent pod choinkę!

Ekspres do kawyŚwięta Bożego Narodzenia to czas, kiedy, chcąc sprawić radość bliskim, obdarowujemy ich prezentami. Podczas wybierania upominków warto pomyśleć o tym, by były nie tylko eleganckie, lecz także praktyczne. Ekspres do kawy jest idealnym przykładem takiego prezentu.

?Mała czarna? to przyjemność dla zmysłów ? wiedzą o tym wszyscy jej miłośnicy. Intensywny aromat świeżo palonej kawy ożywia umysł, a pierwszy jej łyk o poranku jest dla wielu rytuałem, bez którego trudno zacząć dzień. Subtelna w smaku kawa z mlekiem czy mocne espresso ? to nie ma większego znaczenia, gusta są przecież różne. Liczy się fakt, że filiżanka tego czarnego napoju pobudza do działania, będąc przy tym przyjemnością. Czy istnieje zatem lepszy prezent dla miłośnika perfekcyjnej ?małej czarnej? niż możliwość przygotowania jej we własnym domu? Elegancki w swej formie ekspres do kawy nie tylko spełni funkcje praktyczne, ale też stanie się niezaprzeczalną ozdobą kuchni.

Popularność kawy stale wzrasta

Picie dobrej jakości kawy staje się stylem życia ? na mieście spożywamy ją ze względów biznesowych lub towarzyskich. Jednak częste wizyty w kawiarniach mogą się odbić na naszym budżecie, dlatego chętnie przenosimy tę przyjemność na grunt domowy. We własnych czterech kątach łatwiej też jest się zrelaksować. W czasach, gdy ekspresy ciśnieniowe są na wyciągnięcie ręki, przygotowanie perfekcyjnego cappuccino pod własnym dachem staje się dziecinnie proste.

Jak wybrać idealny ekspres do kawy?

Mnogość rodzajów ekspresów do kawy potrafi przyprawić kupującego o zawrót głowy. Decydując się na zakup ekspresu, musimy zadać sobie kilka pytań: jak dużo kawy pije osoba, którą chcemy obdarować ekspresem, jaki jej rodzaj lubi najbardziej i czy dany model nie nastręczy przyszłemu właścicielowi problemów z parzeniem?

Zagorzałym zwolennikom mocnego espresso wystarczy kawiarka, dostępna zarówno w wariancie elektrycznym, jak i do parzenia na kuchence. Otrzymana z niej kawa jest mocna i pozbawiona charakterystycznej pianki. Taki sam napój uzyskamy również z ekspresu przelewowego, choć naparu będzie zdecydowanie więcej niż w przypadku kawiarki. Warto również pamiętać, że ze względu na długi czas parzenia kawa z ekspresu przelewowego będzie zawierała dużo więcej kofeiny niż ta uzyskana wskutek innych metod parzenia.

Kolejnym rodzajem urządzeń są ekspresy do kawy ciśnieniowe. Należący do tej grupy ekspres kolbowy wyposażony jest w zbiornik na wodę oraz charakterystyczną kolbę z rączką, w której umieszcza się zmielone ziarna. Parzona pod ciśnieniem kawa wpływa bezpośrednio do kubka z otworów znajdujących się w kolbie. Ekspres kolbowy umożliwia również spienianie mleka, a co za tym idzie ? przygotowanie kawy mlecznej. Z kolei ciśnieniowy ekspres do kawy automatyczny jest urządzeniem niezwykle wygodnym w użyciu. Charakteryzuje się wieloma zaawansowanymi funkcjami (np. możliwością zaprogramowania czasu parzenia kawy na wybraną godzinę), choć ze względu na swe rozmiary nie nadaje się do małych przestrzeni.

A może ekspres do kawy na kapsułki?

Sprytnym rozwiązaniem dla osób, które lubią różne rodzaje kaw, lecz nie dysponują kuchnią o dużym metrażu, są małe, eleganckie ekspresy do kawy na kapsułki, np. NESCAFÉ Dolce Gusto. Takie urządzenie umożliwia przygotowanie dowolnego rodzaju kawy szybko i w sposób nieskomplikowany. Wystarczy umieścić kapsułkę z wybraną kawą w pojemniku i uruchomić ekspres za pomocą dźwigni lub przycisku.

Wybierając bliskim prezenty, zadbajmy o to, by sprawiły im radość nie tylko w czasie świąt. Ekspres do kawy to idealny podarunek na każdy dzień, który może służyć latami.