Jak dopasować kolczyki do rodzaju twarzy?

jak dobrać kolczykiJak dobrać kolczyki? Pytanie, które rodzi się w głowie każdej z nas, kiedy planujemy ozdobić górna cześć naszego ciała. Problem może pojawić się, kiedy nasza kolekcja kolczyków rozpoczyna się od drobnych pozycji po duże, owalne kształty. Przygotowaliśmy dla Was kilka podpowiedzi, które na pewno pomogą Was podczas podjęcia trudnych z pozoru decyzji.

Komu polecamy kolczyki koła?

Od kilku miesięcy coraz częściej spotyka się kolczyki koła. Duże rozmiary, które nie każdej z Was mogą podpasować. Jak się do nich ustosunkować i komu je polecać? Jest to zdecydowanie najlepszy rodzaj kolczyków dla osób posiadających twarz o owalnym kształcie. Kolczyki koła tworzą swego rodzaju iluzję optyczną, która sprawia, że Wasza twarz wydaje się drobniejsza.

Co z małymi kolczykami kołami?

Wśród rodzajów kolczyków spotkacie również kolczyki koła, które nie są duże. Czy je również zalecamy osobom z owalnym kształtem twarzy? Ten typ kolczyków polecany jest wyłącznie kobietom o trójkątnym rysie twarzy. Niestety wąskie podbródki tworzą swego rodzaju wydłużenie twarzy, którego można pozbyć się stosując drobne kolczyki koła.

Co z podłużnymi kolczykami?

W ofercie można znaleźć podłużne kolczyki o kształcie elipsy. Jest to rodzaj kolczyków głównie rekomendowany osobom o charakterystycznej kwadratowym rysie twarzy. Podłużne kolczyki potrafią złagodzić ostre rysy twarzy. Rozwiązanie nadające subtelności, które zdecydowanie podpasuje każdej z was.

Co z nieregularnymi wzorami kolczyków?

W sklepach nie brakuje kolczyków z nieregularnymi kształtami np. kwadraty, trójkąty czy koła. Są to sprawdzone rozwiązania dla osób z okrągłymi rysami twarzy. Stosowanie tych rozwiązań pozwala nadać ostrzejszych rysów twarzy. Zdecydowanie nie należy używać rozwiązań w postaci owalnych kolczyków, ponieważ spowodują złudzenie bardziej okrągłej twarzy, niż jest w rzeczywistości.

Dopasowanie kolczyków do twarzy nie jest proste. Bardzo łatwo źle dopasować kolczyki, które podkreślą nasze niedoskonałości. Przygotowane przez nas porady zdecydowanie pomogą Wam uwolnić piękno. Nie bójcie się testów!