Gdzie wypijesz najlepszą kawę?

kawy w kapsułkach dostępne na stronie NespressoProdukowane przez ponad 40 krajów ziarna kawy zachwycają swoją różnorodnością. W każdym zakątku świata kawa podawana jest w wyjątkowy sposób. Jeśli jesteś jej miłośnikiem, z pewnością zawsze uwzględniasz odwiedzanie kawiarni w Twoim planie podróży. Oto 5 miast na świecie, w których możesz napić się najlepszej kawy.

Odkrywanie kawiarni – Twój czas na dobrą kawę

Podróżowanie po świecie ma tę niewątpliwą zaletę, że pozwala skorzystać z regionalnych przysmaków. Tym bardziej delektowanie się aromatyczną kawą w pięknych okolicznościach zachwyca i daje energię do odkrywania nowych zakątków danego regionu. Gdzie więc wypijesz najlepszy kofeinowy napój?

  1. Rzym, Włochy. Miejsce narodzin espresso. Rzym oferuje szeroki wybór miejsc, w których można napić się wspaniałej kawy. Jeśli chcesz poczuć tamtejszy klimat, zamów espresso, by w pełni delektować się jego smakiem i aromatem.
  2. Sztokholm, Szwecja. Według Międzynarodowej Organizacji Kawy (ICO) Szwedzi należą do narodowości, które spożywają najwięcej kawy na świecie. Przerwa na relaks przy kawie to ważny punkt w ciągu dnia. Szwedzi mają nawet swoją nazwę na kawową przerwę – fika, czyli czas w ciągu dnia na spotkanie z przyjaciółmi przy kawie.
  3. Wiedeń, Austria. Miasto nazywane przez niektórych „kawową stolicą świata”. W rzeczywistości w 2011 roku UNESCO uznało miejskie kawiarnie za niematerialne dziedzictwo. W stolicy Austrii picie kawy jest traktowane nawet jako turystyczna atrakcja.
  4. Bogota, Kolumbia. Kawa kolumbijska jest uważana za jedną z najlepszych na świecie. Oprócz tego, że kraj ten jest jednym z największych jej producentów, zajmuje pierwsze miejsce, jeśli chodzi o produkcję naprawdę dobrej kawy. Ziarna są zbierane ręcznie – i tylko te najlepsze! Odwiedź plantację, poznaj producentów i oszałamiające krajobrazy oraz na miejscu delektuj się aromatem kolumbijskich ziaren.
  5. Hawana, Kuba. Kolejny raj dla miłośników kawy. Napój w Hawanie tradycyjnie podaje się w małych filiżankach, takich jak do espresso. Podczas wizyty w tym mieście możesz kupić kawę po kubańsku sprzedawaną w małych witrynach (ventanillas) na rogu prawie każdej ulicy.

Najlepsza kawa również w domowym zaciszu

Wycieczka szlakiem kawiarnianej rozkoszy kosztuje, a nie zawsze możesz sobie pozwolić na taką rozpustę. Dobra wiadomość jest taka, że niekoniecznie musisz jechać do tych miejsc, żeby napić się wspaniałej kawy. W rzeczywistości każdy kraj, który zajmuje się produkcją kawy często przeznacza najlepsze plony na eksport.

Dlatego skosztowanie najlepszego napoju na świecie czasami wymaga jedynie kupienia dobrej jakości kawy i delektowanie się nią w domu. Na przykład kawa w kapsułkach od Nespresso przeniesie Cię w najdalszą wymarzoną podróż prosto w zakątki kawowych plantacji. Dzięki starannie wyselekcjonowanym ziarnom oraz odpowiednio dobranym proporcjom poszczególnych składników kawy poznasz kawowe rytuały z całego świata.

Odkryj wszystkie kawy w kapsułkach dostępne na stronie Nespresso