Dobierz kolor swetra do swoich spodni!

SwetrySwetry to ubrania chętnie wybierane przede wszystkim jesienią i zimą. Są one dostępne w tysiącach różnych odcieni, dlatego zdecydowanie się na odpowiedni model bywa trudne. Jak dopasować kolor swetra do spodni?

Koło barw jako pomoc w komponowaniu ubrań

Jeśli nie wiesz, jak dopasować sweter do spodni, dobrym pomysłem okazuje się przyjrzenie się kołu barw. Panuje zasada, że najlepiej wyglądają połączenia kolorów znajdujących się naprzeciwko – mowa tu o takich zastawach, jak zieleń i czerwień, błękit i pomarańcz czy róż i seledyn. Oznacza to, że w połączeniu z klasycznymi, niebieskimi jeansami najlepiej będzie wyglądać sweter damski żółty lub pomarańczowy.

Temperatura barw

Należy pamiętać również o tym, że każdy kolor może być chłodny lub ciepły. Ważne, by nie mieszać ze sobą odcieni o różnej temperaturze barwowej. Mowa tu zarówno o kontrastujących barwach, jak i tych dość podobnych. Swetry w różnych odcieniach znajdziesz m.in. w sklepie internetowym Bialcon.pl.

Jeansy jako uniwersalny dodatek do swetra

Jeśli stawiasz na uniwersalne rozwiązania, dobrym pomysłem jest wybranie jeansów. Do takich spodni można dopasować niemal każdą barwę swetra. Doskonale sprawdzą się zarówno modele w odcieniach błękitu czy granatu, pozwalające na stworzenie monochromatycznej stylizacji, jak i kolorowe swetry. Ciekawym wyborem są również ubrania w ciekawe wzory. Wówczas spodnie powinny być stonowane i jednolite, a jeśli stawiasz na modele w printy, warto łączyć je w sposób przemyślany.

Swetry we wzory do jednolitych spodni i nie tylko

Popularnością cieszą się swetry we wzory, zazwyczaj w pionowe lub poziome paski. Takich ubrań nie należy komponować z ozdobnymi spodniami we wzory. Najlepiej sprawdzą się modele jednolite – uniwersalnym wyborem są spodnie czarne. Jeśli jednak chcesz postawić na wzory, warto zachować umiar. Dobrym wyborem są modele w delikatne paseczki, które są widoczne tylko z bliska. Do takich spodni będą pasować swetry w subtelne motywy czy z dużym, rzucającym się w oczy, splotem.