Henna brwi i rzęs

brwiZabieg henny brwi i rzęs jest niezwykle często wykonywanym zabiegiem w salonach kosmetycznych. Bardzo często też henna brwi połączona jest z ich wcześniejszą regulacją.

Wiele kobiet, zwłaszcza tych posiadających bardzo jasne i rzadkie brwi oraz rzęsy, decyduje się na zabieg, gdyż przez jakiś czas są one naprawdę piękne i wyraziste. Nie trzeba dodatkowo malować brwi kredką i można zrezygnować z tuszu do rzęs.

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg nałożenia henny na brwi oraz rzęsy jest zabiegiem krótkim, nieinwazyjnym, zupełnie bezbolesnym, dlatego też nie trzeba się do niego przygotowywać. Wybierając się do salonu kosmetycznego warto jednak zrezygnować z makijażu, bowiem przed rozpoczęciem zabiegu, kosmetyczka i tak będzie musiała wykonać demakijaż. Na zabieg taki można się oczywiście wcześniej umówić, jednak zazwyczaj kosmetyczki chętnie przyjmują klientki ?z miejsca?, jeśli tylko mają chwilę wolnego czasu.

Jak wygląda zabieg?

Klientka przed zabiegiem musi położyć się na specjalnym łóżku lub fotelu. Kosmetyczna przygotowuje hennę. Bardzo często wykorzystywana jest tak zwana henna proszkowa, jednak istnieje także specjalna henna w postaci żelowej masy, która polecana jest zwłaszcza osobom o skórze wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Przygotowaną porcję produktu kosmetyczka rozprowadza na brwiach i rzęsach przy pomocy swoich narzędzi (mały patyczek, łopatka, pędzelek etc.). Nakładając na brwi, musi nadać im żądany kształt. Musi być bardzo sprawna, aby nie pobrudzić skóry w miejscach, w których henna nie jest pożądana. Preparat trzyma się na skórze i rzęsach zaledwie chwilę, bowiem jest bardzo mocny.

Zalety zabiegu

Hennę brwi i rzęs wykonuje się przede wszystkim po to, aby podkreślić ich naturalne piękno. Dzięki zabiegowi nie trzeba też codziennie malować brwi kredką, a rzęs tuszem. Trzeba jednak pamiętać o tym, że henna rzęs nie powinna być wykonywana częściej niż co 3-4 tygodnie. Kusząca jest sama cena zabiegu bo waha się w granicach około 20zł. Przeciwwskazaniem są tylko choroby oczu oraz ewentualna nadwrażliwość skóry.

Jak pielęgnować oczy po zabiegu permanentnym?