Jak nawilżyć suche włosy? Poznaj szampon nawilżający od Kérastase

KerastaseWiele kobiet ma problem z suchymi włosami. Nasze kosmyki mogą przesuszać się na całej długości lub tylko na końcach. Warto więc pomyśleć o regeneracji najbardziej uwrażliwionych miejsc oraz dogłębnym nawilżeniu włosów. Skutecznie pomoże nam w tym szampon nawilżający od Kérastase.

Suche włosy – charakterystyka:

 • przesuszone włosy łamią się i mają skłonność do rozdwojonych końcówek,
 • włosy są szorstkie w dotyku i pozbawione blasku,
 • szybko się plączą,
 • puszą się,
 • łatwo elektryzują.

Przyczyny przesuszania się włosów:

 • używanie nieodpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych oraz produktów do stylizacji,
 • farbowanie i rozjaśnianie włosów,
 • suszenie włosów gorącym powietrzem,
 • stylizacja włosów na gorąco (lokówka, prostownica),
 • niewłaściwa dieta i zanieczyszczenia środowiska,
 • chlorowana woda.
Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja suchych włosów?

1. Pierwszym krokiem w pielęgnacji włosów jest ich mycie. Jeśli mamy uwrażliwione kosmyki, powinniśmy wybierać dla nich specjalistyczne produkty. Warto wypróbować Kérastase szampon nawilżający, który został stworzony z myślą o nawilżeniu i odżywieniu suchych włosów. Seria Nutritive została zainspirowana właściwościami kwiatu irysa, który posiada składniki antyoksydacyjne. Produkty są także wzbogacone o słynny komplek Gluco-Active, dzięki któremu włosy stają się lekkie, miękkie w dotyku oraz pełne niesamowitego blasku. Na zmoczone włosy wystarczy nanieść niewielką ilość szamponu i delikatnie wmasować go kolistymi ruchami. Pamiętajmy, aby spłukiwać włosy chłodną wodą, dzięki czemu ich łuski zostaną domknięte.

2. Bardzo ważne jest również używanie profesjonalnych odżywek i masek, ponieważ suche włosy wymagają kompleksowego nawilżenia. Zwracajmy uwagę, aby takie produkty posiadały w swoim składzie keratynę, olej arganowy, masło shea oraz len. Nie używajmy kosmetyków, które mają zawartość silikonów.

3. Dobrym sposobem na nawilżenie przesuszonych włosów jest ich olejowanie. To najskuteczniejsza metoda na szybką regenerację. Najlepiej sprawdzą się olej kokosowy, arganowy i lniany.

4. Uwrażliwionych włosów nie należy dodatkowo przesuszać, dlatego powinniśmy zrezygnować z suszenia ich przy pomocy suszarki. Jedyną opcją jest suszenie chłodnym nawiewem powietrza. Najlepiej jednak byłoby, gdybyśmy pozwolili im wyschnąć naturalnie.

5. Do niezbędnego minimum powinniśmy także ograniczyć używanie prostownicy i lokówki. Przed ich użyciem pamiętajmy zawsze o produkcie termoochronnym.

6. Suche włosy wymagają profesjonalnej pielęgnacji, dlatego farbujmy je pod okiem doświadczonego fryzjera. Nieumiejętna, samodzielna koloryzacja może tylko bardziej je przesuszyć.

7. Suche kosmyki szybko się plączą i łamią, dlatego po umyciu nie trzyjmy ich ręcznikiem.

8. Regularnie podcinajmy rozdwojone końcówki.

9. Warto pamiętać też o domowych sposobach na nawilżenie włosów. Jednym z nich jest maska sporządzona z jednego żółtka wymieszanego z łyżką soku z cytryny i kilkoma kroplami oleju rycynowego. Maskę wcieramy we włosy i po upływie pół godziny spłukujemy najpierw ciepłą, a potem zimną wodą. Następnie można umyć włosy szamponem nawilżającym.

Nawilżenie włosów suchych, dzięki produktom z serii Nutritive Kérastase

Produkty z serii Nutritive: kąpiel do włosów – szampon nawilżający od Kérastase, mleczko odżywcze oraz nektar termiczny zapewnią Twoim przesuszonym i uwrażliwionym włosom kompleksową pielęgnację. Dzięki odpowiednio dobranym składnikom kosmyki zostaną dogłębnie nawilżone i odżywione.