Jak dopasować kształt brwi do twarzy i jak go skorygować?

Makeup concept. Attractive woman brushing brows with eyebrow brush looking at camera, posing over grey background, panorama with free space. Lady shaping eyebrows with cosmetic brush

Odpowiednio zarysowane brwi są bardzo ważnym elementem makijażu. Dzięki nim twarz nabiera odpowiedniego wyrazu. Dziś podpowiemy, jak dopasować kształt brwi do kształtu twarzy i jak go skorygować.

Jak wyznaczyć najlepszy kształt brwi?

Brwi mogą nadać nam bardziej łagodny czy też poważny wyraz twarzy, stąd bardzo ważne jest ich odpowiednie wyregulowanie przed malowaniem. Aby wyznaczyć najlepszy kształt brwi trzeba zasugerować się trzema liniami. Pierwsza z nich przebiega od skrzydełka nosa do wewnętrznego kącika oka. Tu powinna zaczynać się brew. Załamanie brwi powinno przypadać w miejscu gdzie linia biegnąca od skrzydełka nosa przecina źrenicę w jej zewnętrznym punkcie. Koniec brwi można wyznaczyć od skrzydełka nosa do zewnętrznego kącika oka. W ten sposób brew będzie miała najlepszą długość. A co z samym kształtem? Jak go dopasować optymalnie?

Jak dobrać kształt brwi do kształtu twarzy?

Jeżeli rysy są delikatne, a twarz okrągła, to warto wyrysować ostrzejsze brwi, to znaczy z wyraźnym uskokiem. Jeżeli twarz jest trójkątna, to z kolei pasować będą do niej łukowate, zaokrąglone brwi. W przypadku twarzy podłużnej odpowiednie będą szersze i dłuższe brwi. Do twarzy owalnej pasować będą proste brwi bez większych łuków i zaostrzeń. Gdy regulujesz brwi sprawdzaj po usunięciu każdego włoska kształt. Pamiętaj, by wyrywać je pęsetą zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, a nie pod włos. Jeżeli masz bardzo wrażliwą skórę, po wyregulowaniu brwi sięgnij po żel aloesowy, który złagodzi zaczerwienienie.

Makijaż brwi krok po kroku – o czym należy pamiętać i po jaki produkt sięgnąć?

Wbrew pozorom makijaż brwi nie jest bardzo trudny. Trzeba jednak sięgnąć po odpowiedni produkt do stylizacji. Najlepszy żel do brwi to taki z wygodnym aplikatorem. Można sięgnąć po pisak do brwi, jednak jego użytkowanie jest nieco problematyczne i wymaga wprawy. Lepiej sprawdzi się miękka kredka lub pomada do brwi. Dobrze jeśli produkt wyposażony jest w mały pędzelek, a także szczoteczkę. Przy użyciu tego pierwszego można precyzyjnie rozprowadzić produkt, a szczoteczka posłuży do przeczesania brwi. Przed makijażem brwi podobnie jak w przypadku makijażu rzęs można oprószyć je pudrem. Dzięki temu produkt będzie lepiej się trzymał. Warto kierować się wyznaczoną linią brwi i stosować krótkie ruchy, a nie jeden ciągły. Makijaż brwi najlepiej wykonywać na końcu już po wykonaniu makijażu oczu, choć przy odpowiednim wyznaczeniu brwi nic nie stoi na przeszkodzie, by od tego zacząć swój makijaż, oczywiście zaraz po nałożeniu podkładu i pudru. Jeżeli chodzi o kolor, to najlepiej dopasować go do naturalnego koloru brwi. Makijaż brwi, co bardzo istotne, może pozwolić wypełnić ubytki, a także sprawić, że brew będzie dobrze się prezentować i łagodzić bądź też nieco wyostrzać rysy w zależności od kształtu twarzy.

Mamy jeszcze jedną ważną radę. Jeżeli brwi są naprawdę przerzedzone, to można postawić na ich odbudowę. Doskonale sprawdzi się olejek rycynowy, który wiele osób stosuje do rzęs. Nie tylko pobudzi wzrost brwi, ale również nieco je przyciemni. Docenią to te osoby, które z natury mają bardzo jasne brwi. Taki produkt zapewnia brwiom odpowiednią porcję nawilżenia, ale też pozwala je nieco ujarzmić i ułożyć. Warto stosować go na noc, podobnie jak olejek rycynowy do rzęs.

Fot. licencja Adobe