Jak dbać o gęste włosy, które są przesuszone?

 

Gęste włosy mogą szybko się przesuszać. niestety przez to nie prezentują się dobrze i ciężko uzyskać jakąkolwiek fryzurę. Dziś podpowiemy Wam, jak nawilżać suche włosy, które są skłonne do puszenia się. Dowiecie się także jak nadać włosom objętość.

Metoda OMO, gdy Twoje włosy są bardzo suche

Gęste włosy, które mają skłonność do przesuszania się należy odpowiednio myć. Trzeba postawić na solidne nawilżenie, dlatego nie wystarczy zastosowanie klasycznego zestawu szamponu i odżywki. Warto wybrać metodę mycia OMO. Polega ona na nałożeniu odżywki na długości pasm z pominięciem nasady włosów. Potem na skórę głowy, a także nasadę włosów nakłada się szampon. Obydwa produkty powinny być dopasowane do rodzaju włosów. Zatem w przypadku włosów gęstych i przesuszonych muszą to być produkty głęboko nawilżające zawierające w swoim składzie humektanty, wśród których można wymienić kwas hialuronowy, aloes, glicerynę czy mocznik. Po spłukaniu tych dwóch kosmetyków należy nałożyć odżywkę, która zabezpieczy włosy przed utratą wilgoci. Dobrze sprawdzi się maska z olejem z awokado albo olejem konopnym. Ten ostatni świetnie sprawdza się do mocno przesuszonych włosów. Należy go pozostawić na włosach przez kilkanaście minut, a następnie spłukać. Można też użyć serum bez spłukiwania o właściwościach termooochronnych, które zabezpieczy końcówki włosów przed szkodliwym promieniowaniem UV i zanieczyszczeniami, które wnikają we włosy.

Jak zwiększyć objętość włosów?

Czasami włosy tracą swoją objętość na skutek nadmiernego wypadania czy łamliwości. Trzeba je wzmacniać stosując metodę OMO. Warto jednak stosować też inne metody, które pozwolą zwiększyć objętość. Najprostszą jest suszenie włosów z głową skierowaną w dół. W ten sposób ciężkie włosy można odbić od nasady. Warto stosować suszarkę z jonizacją, by ograniczyć puszenie się, ale i elektryzowanie się włosów. Włosy zwiększają swoją objętość, dzięki odbudowie. Dlatego warto regularnie wypełniać ubytki w ich strukturze. Dobrze sprawdzają się odżywki zawierające proteiny roślinne, np. z pszenicy czy owsa. Można też wybrać produkty z proteinami jedwabiu zarówno do zabezpieczania końcówek, jak i w wersji odżywki do spłukiwania. Prostym sposobem na zwiększenie objętości włosów i przede wszystkim podniesienie włosów u nasady jest użycie suchego szamponu. Taki produkt może sprawdzić się także do grubszych włosów.

Jak prawidłowo nawilżać grube włosy?

Wiele osób zastanawia się, jak dbać o gęste włosy. Grube i gęste włosy także wymagają nawilżania. Do tego celu bardzo dobrze sprawdzają się olejki roślinne. Jeżeli macie włosy farbowane, to wybierzcie olejek kokosowy, który wygładzi strukturę włosów, a także sprawi, że zyskają blask. Możecie także zdecydować się na domową maseczkę. Wystarczy tylko do miski wbić jedno jajko, a następnie dodać łyżkę oleju kokosowego, łyżeczkę soku z cytryny, a także łyżkę jogurtu naturalnego. Wszystkie składniki dokładnie mieszamy aż powstanie jednolita masa. Następnie dodajemy jeszcze jedną łyżkę olejku, tym razem arganowego i ponownie całość mieszamy. Nakładamy na włosy, a także skórę głowy na około godzinę. Ta odżywka jest dosyć płynna, zatem warto związać włosy, np. w kucyk czy warkocz, a następnie założyć czepek kosmetyczny. Nie musicie w ten sposób obawiać się o zachlapanie czy zabrudzenie ubrań. Po godzinie zmywamy maseczkę i ponownie myjemy włosy szamponem.

Źródło zdjęć Adobe Stock