Kolekcja Enchanted Forest od AAVVAA

AAVVAA4Libańska i brazylijska, współczesna marka modowa założona przez Ahmada Ammara i Vincenzo Visciglia w 2006 r., w 2016 r. zachwyciła kolekcją Fall/Winter 16′ nazwaną Enchanted Forest. 

Kobieca, ale tajemnicza kolekcja doskonale podkreśla sylwetkę i jest pełna zdobień. Projektanci zaczerpnęli inspiracje z niezwykłych ilustracji znajdujących się w książce Johanna Basforda ?Enchanted Forest?.

Fall/Winter 16′ Collection jest ekscytującym miksem kolorów lasu i połączenia różnych warstw tkanin. Ahmad Ammar wprowadził libański akcent do kolekcji poprzez zestawienie leśnej kolorystyki z kryształami.

Kolekcja łączy też luksusowy jedwab i jego odmianę ? błyszczącą organzę w bogatych, ciepłych barwach ozdobione haftami, pawimi piórami i rozmaitymi wzorami. Wykorzystano kryształy Swarovskiego, inne kamienie jubilerskie i perły przywołujące atmosferę dekadencji i luksusu. Duet projektantów ograniczył paletę barw do kilku kolorów, aby zachować pewną harmonię i równowagę.

Neopren, czarny tiul, odcienie bieli i nude oraz seria ślubnych jedwabiów sprawiają, że kolekcja ma ponadczasowy i elegancki charakter. Ślubny atłas i futro zostały pozyskane w sposób przyjazny dla środowiska. Skóra wykorzystana do stworzenia tej kolekcji także ma charakter ekologiczny. Vincenzo Visciglia opisuje kolekcję jako czarująca halucynacja piękna. Oboje sprawdzili, czy sukienki zostały starannie wykończone, z dbałością o każdy detal. Stroje były szyte ręcznie, dla lepszej jakości. Kreacje są jednocześnie eteryczne i wytrzymałe, doskonale dopasowane do kobiecej sylwetki i czarujące, niczym Enchanted Forest.

Marka znana z codziennej luksusowej mody i mody wieczorowej, sportowego stylu oraz wykorzystywania większości pięknych tkanin sztucznych oraz ozdób stworzyła unikatowe i kobiece kreacje dla współczesnej kobiety.

AAVVA mieści się w Dubai Design District, a jej kolekcje są dostępne w Galeries Lafayette in Dubai Mall.