Kontur ust

ustaKonturowanie to trik świetnie sprawdzający się w makijażu twarzy. Ale nie tylko. W podobny sposób możemy wymodelować nasze usta. Nie jest to trudne, a w prosty sposób powiększy usta i da im zgrabny kształt.

Usta będą wydawać się pełniejsze i bardziej zalotne. Jednocześnie jednak efekt będzie bardo naturalny. A to wszystko bez operacji plastycznej, czy błyszczyka powiększającego optycznie usta.  Wystarczy, ze oprócz ulubionego błyszczyka użyjemy jasnej kredki do oczu. W ten sposób zyskamy ciekawy efekt ombre. Jak to dokładnie zrobić, przeczytacie w poniższej instrukcji.

Kontur ustKrok 1.

Na środek zarówno górnej, jak i dolnej wargi nakładamy biała kredkę do oczu. Sprawdzi się tu także kredka do manicure?u francuskiego, które zwykle dłużej się trzyma.

konturówka do ustKrok 2.

Obrysowujemy usta, przydatna tu będzie konturówka do ust. Omijamy jednak te miejsca, które wcześniej zaznaczyłyśmy białą kredką.

szminkiKrok 3.

Malujemy usta używając szminki lub pomadki. Najlepiej jest to zrobić z pomocą pędzelka. Musimy ominąć miejsce, w którym jest biała kredka. By to zrobić precyzyjnie, użyjmy małego pędzelka do makijażu.

Krok 4.

By kolory na ustach wydawały się bardziej naturalne, musimy je zblendować. Oznacza to zatarcie wyraźnej granicy między nimi. Może je rozetrzeć przy pomocy palca. Pomocna może okazać się także gąbka do makijażu.

I to cały sekret konturowania ust. Zabieg ten sprawdzi się przede wszystkim na co dzień, ze względu na naturalne kolory jakich użyłyśmy w makijażu. Efekt ten można jednak zastosować także przygotowując makijaż na wieczór. Wówczas jednak będziemy musiały mocniej podkreślić oczy.