Jakie kosmetyki warto stosować po opalaniu?

eliksir po opalaniu calm 200mlZarówno kobiety jak i mężczyźni chodzą do solarium po to, aby w krótkim czasie uzyskać piękną opaleniznę. Nie każdy ma czas na wielogodzinne leżenie na słońcu. Nie każdy również czuje się komfortowo opalając się przez dłuższy czas. Lepszym dla nich rozwiązaniem są sesje opalające w solarium.

Czy jest jakiś sposób aby opalenizna uzyskana przez tą formę opalania utrzymała się na skórze przez długi czas?

Półki sklepowe uginają się wręcz pod ciężarem kosmetyków przeznaczonych specjalnie do opalania. Należy jednak pamiętać o tym, że przy opalaniu w solarium trzeba używać specjalnie do tego przeznaczonych kosmetyków. Nie można stosować tradycyjnych kremów z filtrami UV decydując się na opalanie w kabinie. Opalanie lampami UV wymaga stosowania specjalnych preparatów, a takie można kupić między innymi w sklepie Soleo . Bogata oferta sklepu sprawia, że można wybierać pomiędzy różnego rodzaju kremami oraz balsamami do opalania, przyśpieszaczami opalania, ale również kosmetykami po opalaniu. Zanim udamy się na sesję opadającą należy dobrze przygotować skórę do opalania. Konieczne jest dokładne zmycie makijażu, oczyszczenie całej twarzy oraz dekoltu.

Konieczne jest zdjęcie całej biżuterii oraz zegarka ( nie można zapomnieć o kolczykach). Nie zaleca się również przed opalaniem w solarium używać dezodorantów oraz perfum, gdyż skóra po ich użyciu może być podrażniona i dodatkowo może doznać oparzeń. Niezbędne jest zabezpieczenie oczu specjalnymi ochronnymi okularami. Również wrażliwe miejsca na ciele należy zasłonić ( np. brodawki sutkowe, piersi, znamiona, blizny). Jeśli chce się przyśpieszyć uzyskanie opalenizny warto zdecydować się na przyśpieszacz opalania, który może być z dodatkiem bronzera. Krem do opalania z bronzerem naturalnym da natychmiastowe efekty przybrązowienia ciała. Opalanie w solarium jest bardziej intensywne niż tradycyjne opalanie na plaży dlatego też należy odpowiednio zadbać o skórę. Specjalistyczne kosmetyki przeznaczone do opalania w solarium pielęgnują skórę sprawiają że uzyskana opalenizna jest ciemniejsza, jak również szybciej widać efekty opalania. Powinno się indywidualnie dobierać kosmetyk do rodzaju własnej karnacji, stopnia opalenia, długości sesji opalającej. Kosmetyki do opalania należy nakładać bezpośrednio przed opalaniem. Warto rozprowadzić je równomiernie na całym ciele.

Jak pielęgnować skórę po opalaniu?

Niezmiernie ważna jest również odpowiednia pielęgnacja skóry po sesjach opalających. Profesjonalne kosmetyki po opalaniu regenerują skórę nawilżają ją, łagodzą podrażnienia, jak również przedłużają żywotność opalenizny. Dobrej jakości kosmetyki zawierają w swoim składzie między innymi:

  • witaminę E

  • panthenol

  • aloes

  • olejek jojoba

  • alantoinę

  • masło kakaowe

  • regenerujący kompleks Matrixyl?

  • jak również wiele innych cennych substancji.

Po powrocie z solarium nie należy od razu wchodzić pod prysznic. Bezpiecznie jest odczekać chociaż co najmniej godzinę. Woda do mycia powinna być ciepła, ale w żadnym wypadku nie gorąca.

W każdym dobrym solarium można kupić profesjonalne kosmetyki przeznaczone do opalania. Ich używanie przyśpieszy uzyskanie zdrowej i trwałej opalenizn,y ale również pomoże w utrzymaniu skóry w dobrej kondycji przez długi czas. Profesjonalne kosmetyki po opalaniu Soleo mogą być stosowane w charakterze balsamu do codziennej pielęgnacji ciała.

Z pewnością codzienna pielęgnacja skóry sprawi, że będzie ona nawilżona wygładzona oraz doskonale wypielęgnowane, a uzyskana w solarium opalenizna na długi czas pozostanie na skórze.