Zabiegi nawilżające ? podstawa walki o piękną cerę

 zabiegi nawilżające

Wiele kobiet zastanawia się, w jaki sposób skutecznie spowolnić proces starzenia, aby na dłużej móc cieszyć się piękną, jędrną skórą. Rozwiązanie jest znacznie prostsze niż mogłoby się wydawać. Absolutną podstawą jest właściwe nawilżanie skóry. Aby jednak było ono skuteczne, aby efekty były widoczne, skórę trzeba nawilżać regularnie, każdego dnia.

Co daje nawilżanie skóry?

Przede wszystkim spowalnia proces starzenia się skóry. Cera staje się znacznie bardziej elastyczna, jasna i świeża. Warto jednak pamiętać o tym, że domowe sposoby pielęgnacji skóry i choćby najlepsze, najdroższe kremy mogą okazać się w pewnym momencie niewystarczające. Dlatego też, żeby nawilżyć i odżywić skórę w wystarczającym stopniu, warto przynajmniej raz na jakiś czas skorzystać z usług profesjonalnej kosmetyczki.

Co się dzieje, gdy skóra nie jest nawilżona?

Oczywiście, jest sucha! A sucha skóra starzeje się znacznie szybciej, dodatkowo łuszczy się i ogólnie nie wygląda zdrowo i atrakcyjnie. Warto pamiętać o tym, że pierwsze zmarszczki pojawią się znacznie szybciej, jeśli nie będziemy dbać o stosowne nawilżenie, co do tego nie ma najmniejszych złudzeń.

Co wpływa na wysuszanie skóry?

Nasza skóra każdego dnia poddawana jest ?ciężkim próbom?. Przede wszystkim niekorzystny wpływ ma słońce. Zbyt intensywne opalanie się czy to na słońcu czy na solarium bardzo wysusza skórę, powoduje, że staje się mniej elastyczna. Dużym wrogiem skóry są wszelkiego rodzaju odżywki rozpoczynając na alkoholu czy papierosach a na kawie kończąc. Skórze nie pomaga złe odżywianie, a także stres. Oczywiście nie można zapomnieć o ogólnym zanieczyszczeniu środowiska, w którym żyjemy.

Zabiegi nawilżające

Jeśli do tej pory nawilżanie skóry nie było naszym priorytetem, a dodatkowo coraz częściej mamy wrażenie, że skóra jest mocno napięta, szorstka i piecze ? czas na nawilżanie! Naturalnie nawilżać skórę trzeba codziennie przy pomocy różnych kremów, olejków, maseczek (odpowiednio dobranych!), a ponadto warto należy wybrać jakiś ciekawy zabieg nawilżający, który dodatkowo zregeneruje skórę, wzmocni ją i pobudzi do produkcji kolagenu. Dobra kosmetyczka po obejrzeniu skóry zaproponuje najbardziej korzystny zabieg.

fot. tommerton2010 źródło: flickr.com