Kosmetyki naturalne dla dzieci

Kosmetyki naturalne dla dzieciWarto żyć w zgodzie z naturą. Ale co z pomysłem dzielenia tego stylu życia z maluchem? Jeśli istnieje grupa wiekowa bardziej narażona na szkodliwe działanie zanieczyszczeń środowiska i toksycznych chemikaliów to są nią to dzieci.

Niestety, wiele produktów do pielęgnacji niemowląt i dzieci dostępnych na rynku zawiera problematyczne chemikalia, które nie są delikatne dla wrażliwej skóry i ogólnego stanu zdrowia dzieci. Zdrową alternatywą są kosmetyki naturalne dla dzieci.

Niezależnie od tego, czy chodzi o jedzenie, higienę czy higienę osobistą; niemowlęta i dzieci wymagają maksymalnej opieki i uwagi. Produkty do higieny osobistej z naturalnymi składnikami zapewniają odpowiednią pielęgnację. Stosując konwencjonalne kosmetyki, które zawierają substancje chemiczne narażamy malucha na podrażnienie skóry.

Skóra dziecka jest szczególnie wrażliwa i podatna na podrażnienia i uszkodzenia. Z tego powodu produkty wybrane do jej pielęgnacji powinny być skuteczne, posiadać naturalne składniki i sprawdzone właściwości. Jakie substancje powinny znaleźć się w kosmetykach dla dzieci, a jakich nigdy nie powinno tam być?

Naturalne składniki: najważniejsze powody, dla których warto ich używać u dziecka

Rozwijanie zdrowych nawyków zaczyna się w domu, a dzieciństwo to faza kształtująca, w której dzieci mogą odkrywać i uczyć się nowych rzeczy. To najlepszy moment na nauczenie ich w zdrowego trybu życia i stosowania kosmetyków naturalnych dla dzieci. Wraz z wiekiem Twoje dzieci będą lepiej przygotowane do samodzielnego podejmowania mądrych decyzji.

Skóra dziecka jest bardziej wrażliwa na szkodliwe składniki

Skóra dziecka jest naprawdę przyjemna – delikatna, krucha i bardzo gładka. Ale pod tą elastycznością kryje się skóra, która jest bardzo wrażliwa na produkty naładowane szkodliwymi składnikami. Skóra dziecka jest bardziej reaktywna na niektóre chemikalia i zagrożenia środowiskowe, ponieważ jego układ odpornościowy wciąż się rozwija. Według danych zebranych przez amerykańską Agencję Ochrony Środowiska (EPA), niemowlęta do 2 roku życia są średnio 10 razy bardziej narażone na działanie czynników rakotwórczych niż dorośli. Ponadto dzieci w wieku od 2 do 15 lat są trzykrotnie bardziej narażone na czynniki rakotwórcze niż dorośli. Dlatego rodzice powinni brać pod uwagę tylko najłagodniejsze produkty, stosować niewielkie ilości i unikać chemikaliów, które eksperci określili jako toksyczne dla ludzi.

Poniżej znajduje się częściowa lista toksycznych chemikaliów powszechnie stosowanych w produktach higieny osobistej dla niemowląt i dzieci:

Parabeny

Są to sztuczne konserwanty zawarte w produktach do pielęgnacji skóry. Parabeny zostały powiązane z niektórymi formami raka piersi, a także nowotworami. Mogą również naśladować procesy hormonalne w organizmie.ftalany. Są to substancje chemiczne znajdujące się w kremach, mydłach i innych produktach do pielęgnacji ciała. Badania pokazują, że ftalany mogą uszkadzać nerki, płuca, wątrobę i narządy rozrodcze.

Zapachy

Te toksyczne chemikalia mogą powodować raka, choroby układu nerwowego, alergie, wady wrodzone i wiele innych.

Siarczany

Naukowo znane jako SLS, składniki te znajdują się w mydłach i środkach czyszczących dla dzieci i są odpowiedzialne za tworzenie bąbelków i piany. Siarczany są związane z rakiem, podrażnieniem skóry i zaburzeniami układu hormonalnego.Barwniki. Składniki są używane do nadania koloru określonemu produktowi i wiadomo, że powodują uszkodzenia chromosomów, guzy, chłoniaki, astmę, alergie i problemy skórne.

Kosmetyki naturalne dla dzieci

Do pielęgnacji skóry Twojego dziecka możesz używać naturalnych olejków, organicznego masła, składników roślinnych i witamin. Najlepiej sięgać po oleje tłoczone na zimno i nierafinowane. Można je stosować zaraz po kąpieli lub zastąpić krem ​​przeciw otarciom. Olejki przydadzą się, gdy chcesz nawilżyć skórę, złagodzić podrażnienia i egzemy. Kosmetyki naturalne dla dzieci to bogactwo i mądrość natury, które można wykorzystać do pełnego jakości i zdrowia życia.

Jako produkt dla niemowląt dobrze sprawdzają się wyciągi z rumianku i malin. Pierwszy z nich relaksuje i dezynfekuje, działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Rumianek pomaga zasnąć i uspokoić się przed pójściem spać. Ekstrakt z maliny nawilża i pielęgnuje, ale także chroni przed promieniowaniem słonecznym. Wzmacnia naturalną barierę skórną i działa przeciwzapalnie.

Wpis sponsorowany przez sklep unlapin.pl