Kredki do brwi sekretem pięknych oczu

loreal parisMakijaż oka a podkreślenie brwi.

Te dwa elementy są wręcz nierozłączne. Nie można uzyskać idealnie podkreślonych oczu, wydobyć ich naturalnego piękna, przy jednoczesnej rezygnacji z pielęgnacji brwi. Są one bowiem ważną częścią składową oka, a tym samym efektu końcowego całego makijażu, nie tylko oka, ale i twarzy. Istotną kwestią jest zatem nie opuszczanie delikatnego podkreślenia brwi, co jest wskazaną czynnością pośród kolejnych etapów wykonywania profesjonalnego make-up?u.

Jak prawidłowo zadbać o brwi?

Na samym początku, przed jakimkolwiek upiększaniem brwi, należy zadbać o ich podstawową pielęgnację. Odnosi się to do ich regulacji, a tym samym przywrócenia naturalnego piękna. Regulowanie brwi powinno wykonywać się regularnie, aby zapobiec wyrastaniu włosków w niepożądanym miejscu, co zaburza prawidłowy wyraz oka, demaskując jego kształt. Czas pomiędzy tym zabiegiem u każdego jest inny, co wynika z indywidualnych czynników.

Brwi powinny przybierać kształt zbliżony do naturalnego, należy bowiem jedynie pozbawić ich obecnych włosków, znajdujących się na poboczach. Ważne jest by posiadały one odpowiednią grubość, szerokość. Nie jest wskazane znaczne ich wycinanie, czyniąc cienką linię nad okiem.

Wskazane jest by udać się na wizytę do kosmetyczki, która nada określony kształt, a później za pomocą pęsety będziesz mogła kontrolować ich wygląd.

Sposoby na podkreślenie brwi

W zależności od tego, jaką formę przyjmuje nasz makijaż, podkreślenie brwi będzie wymagało innych technik, metod oraz kosmetyków. Jeżeli jest to make-up delikatny, codzienny, ważne jest, aby podkreślenie łuku brwiowego było takie same. Podczas mocnego makijażu oczu, warto także intensywniej wpłynąć na brwi. Utrzymane w podobnej tonacji, co oczy uczynią idealne ich uzupełnienie, a przy tym nie będą przykuwać nienaturalnej uwagi.

Kolor brwi obok kształtu jest tutaj kluczowy. Należy pamiętać, by utrzymać ich naturalny charakter, z tego powodu trzeba wyzbyć się geometrycznego ich wyglądu. Silna i mocna kreska, nawet jeżeli jest w łagodnym odcieniu, ale przybiera na stanowczości ich kształtu, nie ma nic wspólnego z utrzymaniem brwi w łagodnym tonie.

Blondynki oraz osoby z delikatną urodą i jasną karnacją powinny podkreślać brwi odcieniami brązu i beżu. Czarny odcień spowoduje sztuczny efekt wyrazu twarzy, a brwi będą wyglądały, jak narysowane. Brunetki oraz szatynki mogą dodatkowo użyć kosmetyków o czarnym lub intensywnym brązie.

Najlepsze kosmetyki na podkreślenie brwi

Wśród produktów podkreślających brwi, znaleźć można kredki, tzw. woskowiny, użyteczne są również zwyczajne cienie do powiek. Firma L?Oreal Paris prezentuje zestaw kosmetyków, opartych na formule kredki. Zarówno Brow Artist Shaper oraz Brow Artis Plumper mają innowacyjnie opracowaną technologię, gwarantującą idealne, a przy tym naturalne podkreślenie brwi. Zapewniają precyzyjne wykończenie linii brwiowej, długotrwały efekt, utrzymujący się cały dzień, co zapewni ci komfort i brak potrzeby, by poprawiać makijaż. Zawarta w Brow Artis Shaper szczoteczka dodatkowo umożliwi rozczesanie brwi i wygładzenie.

Oba produkty posiadają gamę odcieni przeznaczoną zarówno dla blondynek, jak i brunetek.