Laminacja brwi – na czym polega ten zabieg i kto powinien się na niego zdecydować?

Zabieg laminacji to w dzisiejszych czasach, bardzo często wybierana pielęgnacja, mająca na celu podkreślenie oraz pielęgnację naszych brwi. Laminacja brwi zapewnia piękny kształt, dopasowany kolor włosków do naszej cery, dodatkowo pomaga utrzymać je w świetnej kondycji. Niektórzy zastanawiają się, jak przebiega taki zabieg, czy każdy może z niego skorzystać oraz jakie niesie za sobą koszty.

Na czym polega zabieg laminacji brwi?

Zabieg laminacji brwi polega przede wszystkim na zmianie kształtu i kierunku wzrostu włosków. Używa się do tego kwasu tioglikowego, który jest głównym składnikiem wszelkich preparatów stosowanych do laminowania. To dzięki niemu bez większego problemu można zmienić obecne łączenia, które podkreślają kształt brwi i nadać nowy. Włoski brwi, które zostają zabarwiane, są poddane kuracji odżywczymi i wzmacniającymi substancja.

Laminacja brwi polecana jest wszystkim panią, które mają problem z okiełznaniem włosków, męczą się z niesfornymi brwiami, które nie chcą przybrać wymarzonego kształtu. Nad tym zabiegiem powinny się zastanowić również kobiety, które posiadają bardzo cienkie i zniszczone brwi. Laminacja brwi daje możliwość pogrubienia ich nawet dwukrotnie. Zabieg nie jest długi, trwa około godziny. W tym czasie brwi stają się błyszczące, wymodelowane miękkie, a dodatkowo zachwycają swoim nowym kształtem.

Jaka jest cena zabieg laminacji brwi?

Jeżeli chodzi o koszt takiego zabiegu, może się wahać pomiędzy 100 zł, a 300 zł. Dokładna cena jest zależna od kilku czynników. Przede wszystkim od konkretnego salonu urody, jego lokalizacji oraz doświadczenie osoby, która będzie go wykonywać. Na wysokość ceny ma również wpływ rodzaj kosmetyków używanych do wykonania tego zabiegu. Warto przed podjęciem decyzji zapytać w danym gabinecie kosmetycznym o szczegółowe określenie, co wpływa na ostateczną cenę zabiegu.

Jeżeli już wiesz, na czym polega zabieg laminacji warto abyś zawsze wybierała tylko profesjonalne gabinety kosmetyczne. Daje Ci to pewność korzystania z bezpiecznych i sprawdzonych preparatów oraz wysoką higienę pracy. Ten zabieg jest stosunkowo niedrogi w porównywaniu z innymi, dlatego lepiej oddać się w ręce sprawdzonej osoby. Na pewno wszelkie samodzielne eksperymenty w środowisku domowym nie są dobrym pomysłem.

Jak długo utrzymuje się efekt laminacji brwi?

Zabieg laminacji brwi utrzymuje się średnio 3- 5 tygodni. Należy mieć jednak na uwadze, że każda kobieta jest inna, dlatego nie wolno porównywać swojego efektu na przykład do swojej koleżanki. Prawidłowo wykonany zabieg przez kosmetyczkę, która używa profesjonalnych kosmetyków to jedno. Natomiast nasze codzienne nawyki i typ cery również wpływają na długość utrzymania efektu po zabiegu.

Na długość efektu największy wpływ ma tempo wzrostu włosków. Na to nie można tak naprawdę nic poradzić. Jeżeli jesteś osobą, której włoski rosną wolno, jesteś szczęściarą, która może cieszyć się efektem laminacji brwi długi czas. Natomiast w gorszej sytuacji są kobiety, u których brwi rosną szybko. Nie da się ukryć, że wpłynie to bezpośrednio na wygląd i kształt brwi.
Podsumowując zabieg laminacji brwi, jest świetnym rodzajem pielęgnacji włosków, dzięki którym uzyskają nowy kształt i wygląd. Dobrze wykonany zabieg zapewni optyczne powiększenie oczy, dzięki któremu kobieta będzie wyglądać bardzo kobieco.