Rodzaje masażu tajskiego

tajski masażCo kryje się pod hasłem ?masaż tajski?? Jak się okazuje, istnieje bardzo wiele typów masażu tajskiego, bowiem przez całe wieki z klasycznego masażu tajskiego wyrosło blisko 80 różnych typów masażu.

Do zdecydowanie najbardziej popularnych należy oczywiście klasyczny masaż tajski, masaż ziołowymi stemplami, masaż olejkowy oraz tak zwana refleksologia czyli masaż stóp. Każdy z nich przeprowadza się nieco inaczej i ma inny cel.

Klasyczny masaż tajski

Jest to masaż wyjątkowo interesujący. Łączy on w sobie bowiem jogę pasywną między innymi z technikami akupresury. Celem takiego masażu jest nie tylko odprężenie organizmu, ale także jego pobudzenie, przywrócenie równowagi, rozładowanie napięcia mięśni. Dobrze wykonany tajski masaż klasyczny pobudza do lepszej pracy układy limfatyczny oraz krwionośny.

Czym jest masaż stemplami ziołowymi?

Masaż stemplami ziołowymi ma wspaniałe działanie lecznicze. Któż z nas nie pije herbatki z miodem i cytryną na przeziębienie, kto nie sięga po tabletkę przeciwbólową podczas migreny? No właśnie! Z kolei Tajlandczycy ?sięgają? właśnie po masaż stemplami ziołowymi, aby uporać się z różnego rodzaju dolegliwościami. Masaż taki przede wszystkim rzeczywiście ma działanie przeciwbólowe. Wyjątkowo odpręża, ale też pobudza przemianę materii!

Co takiego sprawia, że masaż ten jest tak skuteczny? Podstawą są odpowiednio dobrane zioła takie jak między innymi cynamonowiec, kurkuma czy imbir lekarski. Zioła wkłada się do specjalnych bawełnianych torebek i podgrzewa, aby uwalniały cenne olejki eteryczne, po czym wykonuje się nimi masaż.

Nadmiar wody w organizmie? Masaż olejkowy!

Masaż olejkowy, jak już po samej nazwie można się domyślić, polega na masowaniu ciała przy pomocy rozmaitych olejków aromatycznych. Właściwie dobrane olejki sprawiają, że pozbywanie się nadmiaru wody z organizmu staje się znacznie łatwiejsze i szybsze, a co więcej masaż taki może poprawić pracę układu odpornościowego!

Masaż stóp

Masaż stóp czyli tak zwana refleksologia, jest zabiegiem wyjątkowo przyjemnym i przynoszącym wiele pożytku dla zdrowia. Masaż taki nie obejmuje jednak wyłącznie stóp, bo także kostki, łydki oraz okolice kolan. Dzięki masażowi można uporać się z problemem tak zwanych ciężkich nóg, czy z bezsennością, można łatwiej oczyścić organizm z toksyn. Ponadto refleksologia polecana jest w celu usprawnienia procesu trawienia czy dla wzmocnienia centralnego systemu nerwowego.

fot. Tara Angkor Hotel, flickr