Luksusowy smartphone Diora

smartphone

Rynek smartphone’ów na całym świecie przechodzi prawdziwe trzęsienie ziemi. Operatorzy w swoich ofertach promują modele różnych marek, a największe firmy informatyczne prześcigają się w pomysłach na aplikacje, dedykowane smartphone’om. Oczywiście wszystko zaczęło się od produktu Apple ? Iphone’a. Przyglądając się działaniom konkurencji, raczej na Apple się nie skończy, bowiem ciekawych pomysłów na smartphone’y, szczególnie tych skierowanych do premiowanego odbiorcy, nie brakuje. Między innymi taki brand jak Dior, postanowił podzielić się swoją wizją na luksusowego smartphone’a.

telefon komórkowyLimitowane edycje smartphone’ów znanych marek świata mody, nazywane inaczej ?haute coutur?, zawsze budziły spore emocje ze względu na cenę, design i rodzaj wykorzystanych materiałów do jego budowy. Swoje przygody z mobilnym ?haute coutur? mają takie firmy, jak TAG Heuer, czy Vertu. Udaną premierę w tym roku zaliczył Dior, prezentując ekskluzywny model smartphone’a o nazwie ?Reveries?.

smartfon dior

Luksusowy Smartphone ?Reveries?, został zaprojektowany bardzo starannie, co potwierdzają materiały użyte do jego wytworzenia. Matrycę chroni szafirowe szkło. Obudowa zawiera mieszankę stali i najczystszego złota. Tylną część smartphone’a, Dior pokrył diamentami i złotem
z dodatkiem masy perłowej. Design ?Reveriesa? pokazuje klasę i elegancję, charakterystyczne dla projektów Diora.

Najnowszy smartphone od Diora, zawiera system operacyjny Android.
Matryca o wielkości 3,2 cala, liczy 16 mln kolorów. Waga smartphone’a, to niecałe 140 gram. ?Reveriesa? można używać jako GPS. Wbudowane łącze WiFi, bluetooth (w tym stereo 2.1) oraz dostępność do sieci 3G i rozpoznawalność czterech częstotliwości radiowych, czyni telefon bardzo praktycznym. Dodatkowe funkcje luksusowego smartphone Diora, to aparat fotograficzny 5 mpx z wbudowanym stabilizatorem obrazu. Muzyka odtwarzana jest za pomocą odtwarzacza mp3, który został doposażony o Dolby Mobile ? wzmacniacz odtwarzanego dźwięku.
Czas czuwania smartphone’a w stanie spoczynku, to 12 dni. Podczas ciągłej rozmowy, ?Reveries? wytrzyma niecałe 4 godziny.

telefon od Diora

Luksusowy smartphone miał swoją premierę pod koniec sierpnia tego roku.
Do sprzedaży przeznaczono tylko 99 sztuk.
Za pełną wersję z diamentami, trzeba było zapłacić 85 000 ? (372 300 PLN).
Dior udostępnił również wersję smartphone’a bez diamentów, której cena rynkowa wynosi 3 500 ? (15 330 PLN).

Trzy lata temu miała miejsce premiera telefonu Diora, o nazwie ?Black Diamond?.
Jak sama nazwa wskazuje, telefon ten w większości pokrywały diamenty.
W tegorocznym modelu, postawiono na różnorodność zastosowania szlachetnych materiałów.