Biżuteria z Florencji

Florencka biżuteria słynie z fantazyjnych kształtów, oryginalnych wzorów i niezwykłej precyzji wykonania. Nic dziwnego, firmy jubilerskie, które ją wytwarzają liczą sobie ponad 150 lat.

jubiler

Rodzina Bucci od 1885 roku specjalizuje się w sztuce jubilerskiej. Najmłodsza osoba z rodu ma dziś 35 lat i z powodzeniem kontynuuje rodzinny biznes. Wyroby jubilerskie Caroliny Bucci cieszą się na świecie niebywałym powodzeniem.

Carolina Bucci, całe swoje życie dorastała u boku jubilerów i złotników. Zaznajamiając się z know ? how sztuki jubilerskiej, bez większych problemów realizowała program nauczania w Akademii Sztuk Pięknych i Projektowania Biżuterii w Nowym Jorku.

bucci

Poszerzony zakres wiedzy teoretycznej, umożliwił Carolinie rozwój praktyczny, przy boku złotników i jubilerów z Florencji (w tym mieście urodziła się i mieszkała przez część swego życia Carolina Bucci ? przy. red.). Młoda dziewczyna prędko zaczęła wdrażać swoje wizje artystyczne w życie. Na początku jubilerzy nie byli przekonani do pomysłów Caroliny. Po zaprezentowaniu przez Carolinę projektów, gdzie szlachetny metal został zespolony z materiałem, udało się wypuścić pierwszą kolekcję i przełamać bariery standardowego spojrzenia na biżuterię. Od tego momentu splecione, jedwabne nici w połączeniu z najczystszym złotem, stały się znakiem rozpoznawczym Caroliny Bucci.

złoty naszyjnik

Współczesne projekty prezentowane przez Carolinę Bucci, charakteryzują się łamaniem barier w jubilerstwie, co przekłada się na popularność jej wyrobów. Wielokrotnie prezentowano je na łamach Vogue, Harper’s Bazaar, czy V Magazine.

Kunszt wyrobów Caroliny tkwi w technice i narzędziach stosowanych przez jej pradziadka. Dzięki zachowaniu klasycznych metod rzemiosła, każdy projekt odkrywany jest na nowo, przy odrobinie świeżego spojrzenia i powiewu nowości. Projekty Caroliny przejawiają niezwykłą wrażliwość, co czyni je unikatowymi na miarę dzieła sztuki.

złoty łańcuszek

Klasę wyrobów Caroliny Bucci, obrazuje dziś cena. Za bransoletkę na rękę tkaną z florenckich włókien we Włoszech, umiejscowioną na dwóch, 18 karatowych złotych zaczepach, trzeba zapłacić 43 tys. złotych. Najdroższy produkt, jaki udało nam się znaleźć spod ręki Bucci, to kolczyki z 18 karatowego złota, ozdobione diamentami. Cena za parę wynosi 53 tys. złotych.

bransoletka

Carolina Bucci została wpisana na listę Vanity Fair Play, jako najbardziej wpływowa osoba sztuki jubilerskiej na świecie. W ciągu ostatnich kilku lat projekty Caroliny zdobyły uznanie wśród władz muzeum Palazzo Pitti we Florencji, gdzie z dumą eksponowane są jej dzieła.

złota biżuteria