Makijaż cery trądzikowej – Jak go wykonać krok po kroku?

Trądzik to choroba skóry, która dotyka miliony ludzi. Leczenie cery trądzikowej może być trudne, ponieważ trądzik jest spowodowany różnymi czynnikami, które nie zawsze są znane.

Istnieją trzy główne typy trądziku:

  • trądzik zaskórnikowy,
  • trądzik zapalny
  • trądzik guzkowo-torbielowaty.

Trądzik zaskórnikowy jest najczęstszym rodzajem i występuje, gdy mieszki włosowe zostają zatkane olejem, martwymi komórkami skóry i bakteriami, które powodują wypryski na twarzy, plecach i klatce piersiowej.

Trądzik zapalny występuje, gdy układ odpornościowy organizmu reaguje na bakterie w zaskórnikach, wysyłając białe krwinki do zwalczania ich, co powoduje stan zapalny w pobliżu.

Jak dbać o skórę ze skłonnością do trądziku

Trądzik może być frustrującym stanem dla wielu osób. Może wpłynąć na twoją pewność siebie i sprawić, że poczujesz się skrępowany. Pierwszym krokiem w leczeniu trądziku jest odpowiednia pielęgnacja oraz usunięcie nadmiaru sebum z powierzchni skóry. Można to zrobić na kilka sposobów dzięki codziennej pielęgnacji, w tym:

  • Mycie twarzy dwa razy dziennie preparatem oczyszczającym zwalczającym trądzik
  • Stosowanie peelingu raz lub dwa razy w tygodniu
  • Zastosowanie dostępnego bez recepty produktu nadtlenku benzoilu
  • Przeczytaj jak i czym dokładnie wykonać olejowanie twarzy krok po kroku (również twarzy trądzikowej)

Najlepszym sposobem na pozbycie się trądziku jest leczenie dermatologiczne. Istnieją również leki na receptę, które można stosować w leczeniu trądziku, takie jak retinoidy i antybiotyki.

Jak wybrać najlepszy makijaż dla skóry ze skłonnością do trądziku?

Skóra trądzikowa jest wrażliwa i skłonna do trądziku. Zwykle jest tłusta, ma więcej gruczołów łojowych i jest bardziej podatna na zatykanie porów. Wybór odpowiednich kosmetyków, aby wykonać makijaż cery trądzikowej jest trochę trudny. Makijaż dla cery trądzikowej musi być lekki i beztłuszczowy, aby nie zatykał porów i nie powodował wyprysków.

Niektóre osoby ze skórą trądzikową są uczulone na niektóre składniki kosmetyków i produktów do pielęgnacji skóry. Osoby te powinny unikać produktów zawierających zapach, alkohol, olej, siarczany i barwniki. Najlepsze produkty do makijażu cery trądzikowej to te, które zawierają filtr SPF przed promieniami UV i nie zawierają oleju. Powinny być również niekomedogenne (co oznacza, że nie zatykają porów) i hipoalergiczne (co oznacza, że nie będą powodować reakcji alergicznych).

Istnieje wiele rodzajów produktów do makijażu dla skóry skłonnej do trądziku, których możesz użyć do zatuszowania przebarwień i blizn. Niektóre osoby wolą używać produktów do makijażu zawierających kwas salicylowy, który pomaga zmniejszyć wydzielanie sebum na twarzy, a także zmniejszyć widoczność wyprysków. Inni ludzie wolą używać produktów do makijażu z nadtlenkiem benzoilu, ponieważ zawiera on substancje antybakteryjne.

Procedura pielęgnacji skóry ze skłonnością do trądziku

Trądzik to choroba skóry, której doświadcza wiele osób w pewnym momencie swojego życia. Skóra trądzikowa jest bardziej wrażliwa i podatna na wypryski. Ważne jest, aby dbać o skórę, utrzymując ją czystą i suchą, unikając ostrych mydeł, nosząc kremy z filtrem przeciwsłonecznym i używając produktów z kwasem salicylowym.

Aby przygotować cerę trądzikową stosuj oczyszczanie dwuetapowe. Pielęgnacja cery trądzikowej powinna zaczynać się od mycia twarzy dwa razy dziennie delikatnym środkiem myjącym lub mydłem, które nie zawierają ostrych chemikaliów ani perfum. Drugim krokiem jest nałożenie po umyciu twarzy beztłuszczowego balsamu o właściwościach nawilżających. Należy również unikać zbytniego dotykania twarzy, ponieważ może to prowadzić do większej liczby wyprysków.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania w przypadku skóry skłonnej do trądziku jest znalezienie produktów, które są łagodne dla skóry. Celem nie powinno być wysuszenie skóry za pomocą silnych peelingów i środków czyszczących. To pogorszy problem na dłuższą metę. Zamiast tego szukaj produktów przeznaczonych do skóry wrażliwej lub produktów zawierających składniki, takie jak olejek z drzewa herbacianego, które pomagają zwalczać bakterie powodujące trądzik i zmniejszać stany zapalne w porach, które są siedliskiem bakterii.

Jak wybrać najlepszy podkład oraz korektor dla skóry skłonnej do trądziku?

Jakie kosmetyki wybrać, aby wykonany makijaż był piękny, zakrył wszystkie blizny i niedoskonałości? Jakie produkty wybrać, aby uniknąć efektu maski?

Wybór odpowiedniego podkładu dla skóry skłonnej do trądziku może być trudnym zadaniem. Przed zakupem ważne jest, aby poznać składniki podkładu i dobrać odpowiedni produkt do typu cery, który zapewni nieskazitelny wygląd bez zatykania porów i powstawania wyprysków.

Najlepszy podkład do cery trądzikowej to beztłuszczowy produkt matujący, dzięki czemu nie zatyka porów. Powinien również mieć lekką konsystencję i być pozbawiony substancji zapachowych. Ważne jest, aby znaleźć odpowiedni podkład pod swój koloryt skóry.

Znalezienie najlepszego korektora dla cery ze skłonnością do trądziku może być trudnym zadaniem. Ważne jest, aby znaleźć kryjący korektor, który zakryje wszelkie niedoskonałości cery, ale też nie sprawi, że skóra będzie wyglądać na suchą lub ciastowatą oraz nie stworzy efektu maski. Poniżej kilka wskazówek, jak znaleźć najlepszy podkład oraz korektor do skóry ze skłonnością do trądziku.

  • Wypróbuj produktu o lekkiej formule zamiast produktu na bazie pudru, ponieważ będzie on bardziej komfortowy i naturalny w dotyku.
  • Poszukaj składników, takich jak kwas salicylowy lub nadtlenek benzoilu, które mogą pomóc w wypryskach trądzikowych i stanach zapalnych.
  • Upewnij się, że używasz kremu z filtrem przeciwsłonecznym podczas korzystania z dowolnego produktu z filtrem SPF, ponieważ ochroni on skórę przed przyszłymi wypryskami i uszkodzeniami słonecznymi. Krem powinien mieć lekką konsystencję.

Staraj się unikać mocnego rozświetlenia, gdyż uwypukli to stan cery i niedoskonałości skóry. Cały makijaż najlepiej wykończ matującym pudrem, wtedy zmiany skórne oraz niedoskonałości staną się mniej widoczne.

Kosmetyki do skóry wrażliwej