Wieża na środku wyspy z barami i restauracjami

Wieża na środku wyspy Opisując miejsca, oferujące luksusowy wypoczynek na najwyższym poziomie, nie sposób pominąć prywatną wyspę Velaa, leżącą na Malediwach.

Właścicielami wyspy jest czeskie małżeństwo ? Jiri oraz Radka Smejc, którzy uczynili z niej ekskluzywny kurort. Za większość projektów i budynków znajdujących się na Velaa odpowiedzialny był ich rodak ? architekt Petr Kolar.

W lokalnym języku nazwa Velaa oznacza ?wyspiarskie żółwie? i to właśnie te stworzenia były inspiracją wyspy, której nawet kształt przypomina morskie żółwie, gromadnie zamieszkujące to miejsce. Na terenie całego kurortu znajdują się 43 wille, oferujące prywatne baseny oraz dużą przestrzeń zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Dodatkowo w każdej rezydencji znajduje się osobisty lokaj, który pieczołowicie zadba, aby gościom niczego nie brakowało.

wieżaJednym z głównych punktów wyspy jest Tavaru Restaurant & Bar, ponad 11-metrowa futurystyczna wieża, mieszcząca szereg luksusowych lokali. Zaprojektowana została przez Petra Kolara. Znajduje się w niej największa na Malediwach kolekcja win i szampanów, która z pewnością zaspokoi wymagania nawet najbardziej wymagających koneserów. W wieży można skorzystać z szerokiej oferty kulinarnej skupionej wokół wschodnio-azjatyckiej kuchni, w szczególności chińskiej, koreańskiej oraz japońskiej. Na gości czeka m.in. restauracja w stylu teppanyaki.

Wyspa Velaa wraz ze wszystkimi znajdującymi się na niej udogodnieniami, jest perfekcyjnym miejscem na wypoczynek w luksusowych warunkach.