Imperium stylu – makijaż Twiggy

Imperium stylu – angielska modelka i aktorka Lesley Lawson zwana popularnie Twiggy stała się ikoną stylu i modelingu na lata. Nic dziwnego. Była ona pierwszą top modelką w historii.

Posiadała także styl rozpoznawalny do dzisiaj. To nie tylko słynna krótka fryzura, która ponownie wraca do łask. To także niezwykle charakterystyczny makijaż oczu. Kreska otaczająca górną powiekę, oraz wytuszowane dolne rzęsy sprawiały, iż oczy modelki wydają się ogromne. Dlatego makijaż ten dedykujemy wszystkim paniom narzekającym na małe oczy. Wykonanie tego makijażu nie jest trudne, o czym możecie się same przekonać poniżej.

imperium styluKrok 1.

Najważniejsza w tym makijażu jest kreska nad górną powieką. Wykonujemy ją przy pomocy eyelinera w odcieniu czerni. Kreskę zaczynamy w wewnętrznym kąciku oka i ciągniemy wzdłuż łuku brwiowego do zewnętrznego kącika oczu.

imperium stylu 2Krok 2.

Jasne kolory to świetny pomysł na rozświetlenie oka i powiększenie go. Dlatego na ruchomą powiekę nakładamy połyskujący, perłowy cień do powiek.

imperium stylu 3Krok 3.

Czas na drugą kreskę na górnej powiece. Rysujemy ją dokładnie tym samym eyelinerem, co pierwszą. Tym razem jest to jednak cienka kreska prowadzona tuż na linią rzęs.

imperium stylu 4Krok 4.

Na górne rzęsy nakładamy tusz do rzęs. Aby oko wydawało się jeszcze większe, używamy do tego celu tuszu, który maksymalnie wydłuża rzęsy.

imperium stylu 6Krok 5.

Teraz czas zająć się dolną powieką. Na rzęsy, co 4-5 włosków nakładamy odrobinę eyelinera. A następnie je tuszujemy.

imperium stylu 5

Makijaż w stylu Twiggy – imperium stylu – jest już gotowy. A nasze oczy są w doskonały sposób powiększone. Efekt jest bardzo intensywny, dlatego nie polecamy go na co dzień. Za to świetnie sprawdzi się na randce, bądź wypadzie z przyjaciółkami.