Enigmatyczny makijaż w odcieniu ciemnoniebieskim

Jeśli stawiacie na świeżość i lekkość, ale chcecie wyglądać enigmatycznie i niejednoznacznie, to może być tutorial w sam raz dla Was. Ciemnoniebieski, niemal szafirowy makijaż doskonale podkreśli każde oko – bez względu na barwę jego tęczówki. Kolor niebieski może kojarzyć się z wolnością, z niczym nieograniczonym niebem i bezgłębnym oceanem. Jest więc barwą poetycką i wyszukaną, idealną dla kobiet, które są kreatywne i lubią pokazać światu, że istnieją.

Aby wykonać makijaż, przydatne okażą się dane akcesoria:

  1. Eyeliner w niebieskim odcieniu.

 

  1. Naturalny cień do powiek.

 

  1. Płaski pędzelek od makijażu.

 

  1. Pędzel do konturowania twarzy.

 

  1. Eyeliner w białym odcieniu.

 

  1. Maskara.

 

Krok 1.

Korzystając z niebieskiego eyelinera, narysuj kreskę wzdłuż linii rzęs. Przy użyciu tego samego eyelinera podkreśl tarczę swojej dolnej powieki.

Krok 2.

Czas na blendowanie oczu przy użyciu płaskiego pędzelka. Makijaż powinien zostać rozprowadzony tak, aby uzyskać efekt „przydymionego oka” (tzw. smoky eyes). Rozcieraj cienie powoli, ale zdecydowanie.

Krok 3.

Na górną powiekę nałóż naturalny cień do powiek. Rozprowadź ją po centralnej części powieki i po obrzeżach oka.

Krok 4.

Podkreśl linię rzęs na niebiesko – przy użyciu odpowiedniego eyelinera.

Krok 5.

Nie zapomnij o dolnej powiece. Chwyć za pędzelek do konturowania twarzy i rozprowadź makijaż, aby uzyskać efekt „przydymionych oczu”.

Krok 6.

Przy pomocy białego eyelinera, podkreśl linię rzęs na dolnej powiece, a także – jeśli potrafisz – linię wodną, czyli śluzówkę oka.

Krok 7.

Podkręć rzęsy, a potem nałóż na nie grubą warstwę maskary. Doskonale uwydatni ona szafirowy makijaż, nad którym tak się napracowałaś.

Ciemnoniebieski makijaż będzie pasował do niebieskich oczu – to dość oczywiste. Ale oczom zielonym lub brązowym nada niepowtarzalny charakter, a nawet pomoże im zamigotać niespotykanym blaskiem. Niebieski to kolor prawdziwie szlachetny. Przy takim makijażu poczujecie, jakby w żyłach płynęła Wam błękitna krew.