Cienie do oczu w zielonych barwach

Cienie do oczuZazwyczaj cienie do oczu dopasowujemy do barwy ubrania.  Jednak są takie dni gdy warto mocniej zaakcentować makijaż. Dlatego chcemy zaproponować dość ostry make up w kolorze zielonym.

Taki makijaż szczególnie dobrze prezentuje się jeśli oczy są koloru zielonego, szarego lub niebieskiego. Brunetki i szatynki o piwnych czy brązowych oczach powinny starannie dobrać odcienie zieleni, by makijaż podkreślał oko.

Kosmetyki jakie będą potrzebne do wykonania tego makijażu to:

  • baza pod makijaż oka,
  • zielony eyeliner,
  • zielony cień do oczu,
  • oliwkowy cień do powiek,
  • cień do oczu w jaśniejszym odcieniu zieleni,
  • czarny eyeliner,
  • żółty cień do oczu,
  • czarny, pogrubiający tusz do rzęs.

Kosmetyki

Krok 1

Na całą powiekę nakładamy bazę pod makijaż oka z delikatnym, perłowym połyskiem. Nie tylko przedłuży ona trwałość makijażu, ale nada mu także blask.

zielony eyeliner

Krok 2

Przy pomocy zielonego eyelinera rysujemy kreskę od zewnętrznego kącika oka w stronę końca brwi. Następnie ciągniemy drugą kreskę od wewnętrznego kącika przez załamanie powieki i łączymy z pierwszą kreską.

cień do oczuKrok 3

Całą górną powiekę pokrywamy zielonym cieniem do powiek. Jego odcień powinien być maksymalnie zbliżony do koloru eyelinera.

kocie okoKrok 4

Aby podkreślić kocie oko, na kreski wyciągnięte poza oko, nakładamy odrobinę oliwkowego cienia do powiek. W ten sposób uzyskamy także modny efekt ombre.

cień do powiekKrok 5

Jaśniejszy odcień zieleni nakładamy tuż pod dolną linią rzęs.

makijaż oczu

Krok 6

Aby dodać spojrzeniu głębi, na górnej powiece ryzujemy dość grubą, czarną kreskę. Tego samego eyelinera używamy również na dolnej linii rzęs. Tutaj jednak kreskę robimy jedynie do połowy szerokości oka. Następnie żółtym cieniem do powiek delikatnie tonujemy zieleń sprawiając, że oko optycznie staje się większe.

Cienie do oczuKrok 7

Malujemy rzęsy stosując czarny, pogrubiający tusz do rzęs, który efektownie powiększy ich objętość.