Makijaż oczu – miedziany blask

makijażDzisiaj chcemy zaproponować prosty makijaż oczu na specjalne okazje w odcieniach miedzi. Kolor ten, nieco nietypowy, polecamy w szczególności paniom o błękitnych oczach. W ten sposób chłodny kolor tęczówek zostanie wydobyty i podkreślony. Błyszczące cienie dodatkowo jeszcze rozświetlają oczy i nadają głębię spojrzeniu.  Szczególnie ciekawy efekt osiągniemy przy jasnym kolorze tęczówek. Dodatkową głębie koloru wydobędzie gruba, czarna kreska wykonana przy pomocy eyeliner. Oto więc jak po kroku zrobić makijaż wydobywający barwę oczu.

Potrzebne będą:

1. Cienie do powiek w kolorze:

– brzoskwiniowym,

– brązowym,

– miedzianym.

2. Nieduży, puszysty pędzelek.

3. Żelowy eyeliner.

4. Tusz do rzęs w kolorze czarnym.

 

cienie do powiek

Krok 1.

Cień w brzoskwiniowym odcieniu nakładamy na całą górną powiekę. Aby zrobić to precyzyjnie, używamy małego, puszystego pędzelka.

cień do oczu

Krok 2.

Tym samym pędzelkiem nakładamy cień do oczu brązowy. Powinien on znajdować się w załamaniu górnej powieki, oraz na łuku brwiowym.

makijażu

Krok 3.

Teraz nakładamy najważniejszy kolor w naszym makijażu. Wybieramy miedziany, błyszczący cień do powiek. Nakładamy go na całą powiekę ruchomą.

eyeyeliner

Krok 4

Na linii wodnej rysujemy kreskę przy pomocy żelowego eyelinera. Kosmetyk ten ma półpłynną konsystencję i miękki aplikator, dzięki czemu osoby niewprawne mogą używać go bezpiecznie.

tusz do rzęs

Krok 5.

Teraz potrzebny jest tusz do rzęs w kolorze czarnym. Zarówno dolne, jak i górne rzęsy podkreślamy.

makijaż oczu

Krok 6.

Kończymy makijaż oczu. Na dłoni rozcieramy i mieszamy ze sobą brązowy, oraz brzoskwiniowy cień do powiek. Mieszankę rozcieramy na pędzelku o ściętej końcówce. Cienie nakładamy poniżej dolnej linii rzęs.

Nasz makijaż w odcieniach miedzi jest już całkowicie gotowy. Jako uzupełnienie proponujemy usta w delikatnym, ale ciepłym kolorze. Świetnie sprawdzą się odcienie brzoskwiniowe i koralowe. Taki makijaż dobrze sprawdzi się na przykład na randce iw czasie innych okazji, kiedy pragniemy podkreślić swoje naturalne piękno.